انتخابات مصداق بارز مردم سالاری دینی در کشور است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه اهل سنت سرپل‌ذهاب گفت: انتخابات مصداق و نمونه بارزی از دموکراسی و مردم سالاری دینی در کشور است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی هرساله در ایران اسلامی انجام می‌شود.

ملارشید ثنایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه، افزود: مردم به برکت انقلاب اسلامی حق انتخاب پیدا کرده و برای سرنوشت خود تصمیم می گیرند و در انتخابات پیش رو نیز برای ساختن مجلس شورای اسلامی که کار قانونگذاری را درکشور دارد، مشارکت بالایی خواهند داشت.

وی اظهار داشت: برهمگان وظیفه است که در انتخابات حضوری فعال داشته و افرادی اصلح و انقلابی را که برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند، انتخاب نمایند.

 امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب گفت: مردم متشکل از مذاهب مختلف اسلامی همچون دوره های گذشته در انتخابات مجلس یازدهم  حضوری پررنگ خواهند داشت و با وحدت و انسجام خود در مقابل توطئه های دشمن می ایستند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت به عنوان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه تنها یک نماینده به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کند.

 شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی بیش از ۲۲۰ هزار تن جمعیت دارند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.  

 سرپل ذهاب بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد که مردم این شهرستان متشکل از شیعه، سنی و اهل حق به طور مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند.