زنان توانمند کهگیلویه و بویراحمد مدیر می شوند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به سیاست های دولت مبنی بر بکارگیری زنان در پست های مدیریتی، زنان شایسته و توانمند در حوزه های مختلف شناسایی می شوند و در پست های مدیریتی و مسئولیت های شغلی متناسب با توانایی هایشان قرار می گیرند.

 آغاز به کار دولت دوازدهم با سیاست افزایش سهم زنان در پست های مدیریتی همراه بود به گونه ای که به دستگاه های دولتی اعلام شد که ۳۰ درصد از پست ها باید به زنان اختصاص یابد.

نادیا صداقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و در این استان زنان توانمند بسیاری هستند که نیاز است شناسایی شوند.

وی افزود: ارتقای جایگاه زنان کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بنا بر دستور  استاندار استان، تمامی فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان مکلف شده اند تا پایان اسفند ماه امسال نسبت به انتخاب یک معاون زن در بدنه سیستم اداری خود اقدام کنند.

صداقت ابراز داشت: ظرف چند سال اخیر، استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان های پیشگام در انتصاب زنان در پست های مدیریتی بوده و تلاش بر این است انتصاب های بیشتری برای زنان در مسئولیت های شغلی داشته باشیم.

وی بیان کرد: یکی از اصلی ترین دستاورد های انقلاب اسلامی تغییر نگرش نسبت به زنان و توجه به عدالت جنسیتی بوده است که  هم اینک زنان در جامعه ای امن همگام با مردان در راه توسعه کشور گام برمی دارند.

هم اینک ۴ سفیر، ۵۳ نفر معاون وزیر و ۱۴ معاون استاندار از جامعه بانوان در کشور مشغول به خدمت هستند.

سهم زنان در عرصه های مدیریتی در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به دیگر استان های کشور آن چنان خوشایند نیست و نیاز است حضور زنان در پست های مدیریتی دستگاه ها بیش از پیش دیده شود.

بر اساس آخرین آمار، سه زن در پست های معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکلی اداره کار استان و کانون پرورش فکری کودکان ارائه خدمت کردند و هر کدام در پست های مدیریتی خود موفقیت هایی کسب کردند.

بر اساس آخرین آمار گزارش شده از سوی دولت، کم ترین حضور زنان در عرصه های مدیریتی استانداری ها و دستگاه های اجرایی در استان قم و بیشترین آنها مربوط به استان بوشهر بوده است.

همچنین در رده های بعدی استان های گیلان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، البرز، سمنان و لرستان بیشترین درصد حضور زنان در عرصه های مدیریتی را در دولت دوازدهم به خود اختصاص داده اند.

کهگیلویه و بویراحمد نیز با درصد ۶.۶، در میان چهار استان دارای کم ترین میزان حضور زنان در پست های مدیریتی زنان در استانداری ها و دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha