شهردار فوتبالی سوژه شورای شیشه‌ای همدان

همدان- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر همدان در روزهای اخیر نسبت به نام‌نویسی عباس صوفی شهردار همدان در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال واکنش نشان دادند.

عباس صوفی شهردار و رییس هیات فوتبال همدان هفته گذشته در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال نام نویسی کرد و همین مساله با واکنش های متفاوت اعضای شورای اسلامی شهر همدان مواجه شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان در این باره گفت: اعضای شورا به عنوان نماینده مردم شهردار را انتخاب کردند با این هدف که تمام توان خود را برای خدمت به شهروندان قرار دهد.

اکبر کاووسی افزود: احترام به رای مردم که با واسطه اعضای شورای شهر نسبت به انتخاب شهردار اقدام کرده اند، در این است که تا آخرین لحظه تمام اولویت ها را صرف مدیریت شهری کند.

وی اضافه کرد: کاری به رفتن یا نرفتن صوفی در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارم اما آیا شهردار نباید اعضای شورا را به طور رسمی از این انتخابات مطلع کند.

کاووسی بیان کرد: شهردار همدان ریاست فدراسیون را به خدمت به مردم همدان ترجیح داده است و این امر قابل قبول نیست.

وی گفت: شهردار برای ثبت نام ریاست فدراسیون فوتبال جایگاه شورا را حفظ نکرده در صورتی که می توانست حداقل هماهنگی را با ریاست شورا داشته باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: برای شهردار همدان مدیریت فوتبال، مهمتر از مدیریت شهری است؛ در صورتی که اولویت کار وی باید مدیریت شهر باشد و ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی بر این اقدام انتقاد داریم چرا که باید پاسخگوی شهروندان باشیم.

رییس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این باره گفت: حضور شهردار در انتخابات فدراسیون فوتبال منع قانونی ندارد.

علی رحیمی فر افزود: موفقیت شهردار به عنوان یک همدانی در سطح بالای فوتبال کشور افتخار ارزنده خواهد بود و باید به وی کمک کرد.

وی اضافه کرد: حتی اگر شهردار تصمیم به عزیمت به این فدراسیون دارد چرا نباید او را کمک کنیم.

رحیمی فر خاطرنشان کرد: صوفی اگر در انتخابات فدراسیون فوتبال رای لازم را اخذ کرد این حق را دارد که از شهرداری همدان استعفا دهد و کار غیرقانونی نکرده است.

وی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان خواست تا به گفته وی "دیدگاه تنگ نظرانه" نسبت به اقدام شهردار نداشته باشند و گفت: قصد شهردار برای خدمت در نهادی دیگر زیر نظر نظام جمهوری اسلامی افتخار ارزنده است و نباید سنگ اندازی کرد.

رحیمی فر خاطرنشان کرد: چرا به جای انتقاد از تصمیم شهردار، وی را کمک نکنیم تا به این جایگاه مهم ورزشی برسد.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: تصمیم شهردار غیر منطقی نیست و از اعضای شورای اسلامی شهر همدان می خواهیم به او کمک کنند.

ابراهیم مولوی افزود: شهردار همدان به هر حال ظرفیتی را در خود دیده و باید به وی کمک کنیم تا در این انتخابات موفق باشد.

وی اضافه کرد: البته شهردار باید این تصمیم خود را به اعضای شورا اطلاع می داد و این رفتار وی درست نبود.

مولوی خاطرنشان کرد: شهردار باید نسبت به حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال از شورای شهر اجازه می گرفت اما در شرایط فعلی نیز بهتر است او را کمک کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: شهردار باید تصمیم خود مبنی بر حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را به اعضای شورا اطلاع می داد.

کامران گردان افزود: حضور شهردار در انتخابات فدراسیون فوتبال را از سایت های خبری مطلع شدم و بهتر بود قبل از این تصمیم با اعضای شورا هماهنگی لازم را انجام می داد.

عباس صوفی با چندین سال سابقه ریاست هیات فوتبال استان همدان و عضویت در کمیته فی و توسعه فدراسیون فوتبال، در انتخابات فدراسیون فوتبال نام نویسی کرده است.

 با پایان یافتن ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال، نامزدهای ریاست در مرحله اول باید ۱۰ امضا از مجمع برای تایید صلاحیت خود کسب کنند.

 تاکنون از بین ۹ نامزد که برای ریاست فدراسیون ثبت نام کرده اند، حبیب کاشانی، محمدحسین قریب، حیدر بهاروند، عباس صوفی، هدایت ممبینی و مهدی محمدنبی موفق شده اند ۱۰ امضا خود را بگیرند.

عباس صوفی روز گذشته توانست ۱۰ امضا را ارایه دهد ضمن اینکه محمدرضا کلایی و مسعود هراتیان نیز از حضور در انتخابات برای سمت ریاست انصراف دادند.

همچنین امروز کارگروه متشکل از سرپرست دبیرکلی فدراسیون، مسئول امور حقوقی و رییس حراست وزارت ورزش و جوانان صلاحیت شکلی نامزدها را بررسی می کنند که مرحله اول آن همان کسب ۱۰ امضا از سوی مجمع است. 

انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ ۲۵ اسفند برگزار می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =