زیرساخت‌های اولیه مورد نیاز روستاییان بخش مرکزی ابرکوه تکمیل شده است

یزد - ایرنا - بخشدار مرکزی ابرکوه گفت: تمام روستاهای این بخش از تمامی زیرساخت‌های اولیه شامل تامین آب شرب پایدار، برق، گاز، جاده آسفالت و خطوط مخابراتی برخوردار شده‌اند.

حبیب الله حسینی روز دوشنبه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی در دست اجرا برخی از روستای این بخش به خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد و توسعه برخی خدمات طی چند سال گذشته از سوی دولت در مناطق روستایی شهرستان ابرکوه در دست اجرا بود که امسال تمامی این خدمات و زیرساخت ها تکمیل شده است.

وی با اشاره به فرارسیدن سال جدید اظهارکرد: اکثر روستاهای این بخش ظرفیت و پتانسیل های خوبی در حوزه گردشگری دارد که برخی از آنها مثل ارگ شهرسب با ارگ بم برابری می کند.

 حسینی ادامه داد: خانه‌های بومگردی ، قلعه‌های تاریخی که بعضا زندگی روستایی در آن  رونق دارد و منطقه خوش آب وهوای دهستان فراغه از ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری در ابرکوه برخورداراست.

بخشدار مرکزی ابرکوه تصریح کرد:  تنها در سال جاری  ۲۲میلیارد ریال بودجه صرف یکصد پروژه عمرانی و اجرای طرح‌های هادی روستاهای این بخش شده است.

حسینی اضافه کرد: این طرح‌ها آسفالت معابر، ایجاد فضای سبز ، بهسازی و ساماندهی ورودی روستاها، توسعه بوم گردی ها و ... را شامل شده است.

وی بابیان اینکه طرح های اجرایی در روستاها توسط دهیاری‌ها و با نظارت مستمر شوراها زیرنظر بخشداری اجرا شده، یادآور شد: بر اساس سیاست‌گذاری‌های دولت هم اکنون حدود ۷۰  پروژه عمرانی در روستاهای این بخش در حال اجراست. 

حسینی با قدردانی از مشارکت‌های مردمی در عمران و توسعه روستاها خاطرنشان کرد: در برخی روستاها پروژه‌های عمرانی با استفاده از بودجه دولتی و مشارکت‌های مردمی اجرا شده است.

از مجموع ۱۹ روستای بخش مرکزی ابرکوه  ۱۸ روستا دارای دهیاری است و جمعیت روستائی بخش مرکزی ابرکوه حدود ۱۰ هزار نفر که شغل اغلب ساکنان آن کشاورزی و دامداری است.

شهرستان ابرکوه با ۵۵  نفر جمعیت در فاصله ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع و دارای ۲ بخش مرکزی و بهمن و چهار دهستان تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =