حدود ۱۸ هزار نفر انتخابات مجلس را در خراسان شمالی برگزار می‌کنند

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خراسان شمالی گفت: حدود ۱۸ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و امنیتی برگزاری این دوره از انتخابات را در استان برعهده دارند.

مهردخت قوپرانلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: ۸۴۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری در دوم اسفند ماه امسال در خراسان شمالی پیش‌بینی شده است.

 دبیر ستاد یازدهمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خراسان شمالی اظهار داشت: برای هر شعبه اخذ رای بدون احتساب نیروهای امنیتی ۲۰ نفر تعیین شده است.

وی گفت: از مجموع ۱۴۰ داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم‌اکنون ۶۳ نفر برای تصدی چهار کرسی نمایندگی در حال رقابت هستند.

قوپرانلو  اظهار داشت: از این تعداد نامزد، ۳۲ نفر در حوزه انتخابیه بجنورد، ۱۹ نفر در حوزه اسفراین و ۱۲  نفر هم در حوزه انتخابیه شیروان است.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر در انتخابات پیش رو در این استان واجد شرایط رای دادن هستند افزود: تمامی پیش بینی ها برای برگزاری انتخابات در استان انجام شده است.

استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

این استان یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است و با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =