نخستین پرواز هواپیمایی رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سودان

تهران - ایرنا - "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی فاش کرد که یک هواپیمای این رژیم برای نخستین بار از روی آسمان سودان عبور کرده است.

به گزارش امروز (دوشنبه) خبرگزاری رویترز، نتانیاهو روز گذشته در کنفرانس روسای سازمان های اصلی یهودی مقیم آمریکا در بیت المقدس، این اقدام را یک پرواز تاریخی بر آسمان کشوری توصیف کرد که تاکنون جزو کشورهای متخاصم بوده، اما با تلاش های دیپلماتیک به تدریج می رود به یک کشور دوست تبدیل شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بروز این اتفاق نادر را نتیجه دیدار دو هفته قبل خود با ژنرال "عبدالفتاح البرهان" رئیس شورای حاکمیتی سودان توصیف کرد که برای اولین بار مخفیانه، اما با هدف عادی سازی روابط میان تل آویو - خارطوم در کامپالا پایتخت اوگاندا اتفاق افتاده بود.

رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارونت نیز دیشب به نقل از یک مقام صهیونیستی اعلام کرد که این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی ملی اسرائیل (اِل اَل) نبوده، بلکه در خدمت یک شرکت تجاری خصوصی این رژیم قرار داشت.

به گفته این مقام رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، هواپیمای این رژیم که اوایل هفته گذشته از تل آویو به کینشازا، پایتخت جمهوری دمکراتیک کنگو رفته بود شب پنجشنبه با گذر از آسمان سودان ساعت ۴، ۲۴ دقیقه بامداد روز جمعه به فرودگاه بن گورین بازگشته است.

این روزنام صهیونیستی اعلام کرد که اجازه پرواز این هواپیما از حریم هوایی سودان پیشتر در سوم فوریه (۱۴ بهمن) در کامپالا توسط ژنرال البرهان به نتانیاهو داده شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =