ادامه توزیع برنج پاکستانی در خراسان شمالی تا پایان امسال  

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: امسال، هزار و ۵۰۰ تن برنج پاکستانی با قیمت مصوب در بازار این استان توزیع شده است که این روند تا پایان سال همچنان ادامه دارد.

امین قربانی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بزودی، محموله دیگر برنج پاکستانی به میزان ۲۲۵ تن وارد استان می شود که این میزان برنج در آستانه سال جدید توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه مباشر در حال انجام اقدامات برای جذب و توزیع آن در استان است اظهار داشت: هیچ نگرانی در تامین برنج در استان وجود ندارد و اکنون بازار این محصول اشباع شده است.  

قربانی با اشاره به اینکه میزان مصرف برنج در استان، ۳۵ هزار تن در سال است خاطرنشان کرد: شبکه های توزیع برنج در استان گسترده شده و به همین دلیل، هیچ گونه صف برای این محصول در شهرهای استان وجود ندارد.  

وی تصریح کرد: ۱۷۰ واحد صنفی، فروشگاه بزرگ و زنجیره ای در سطح شهرستان بجنورد و همچنین ۳۷ شرکت تعاونی مصرف در سطح روستاهای استان نسبت به توزیع اقلام اساسی و کالاهای مورد نیاز برای تنظیم بازار، اقدام می کنند.

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برنج پاکستانی طرح تنظیم بازار به ازای هر کیلوگرم ۸۶ هزار و ۵۰۰ ریال عرضه می شود.  

وی در باره توزیع شکر با قیمت مصوب در استان گفت: سه هزار تن شکر با قیمت مصوب ۴۰ هزار و ۵۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم به استان تخصیص یافته که بزودی این محصول، با قیمت های مصوب در بازار استان عرضه می شود.

قربانی با بیان اینکه میزان مصرف شکر در استان، ۲۸ هزار تن در سال است،  در باره تامین شکر مورد نیاز بخش خانوار گفت: هزار و ۵۳۰ تن شکر برای مصارف بخش خانور با قیمت مصوب ۴۰ هزار و ۵۰۰ ریال تامین و از اواسط هفته جاری با قیمت های مصوب توزیع می شود.  

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درباره تامین شکر مورد نیاز مصارف بخش صنوف و صنایع گفت: هزار و ۴۷۰ تن شکر با قیمت ۴۰ هزار و ۵۰۰ ریال تامین و از اواسط هفته جاری برای مصرف در اختیار بخش های مذکور قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، شکر در خراسان شمالی در بازار آزاد با قیمت بیش از ۶۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم از این محصول عرضه می شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =