سه میلیون ایثارگر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند

زاهدان- ایرنا- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: حدود سه میلیون ایثارگر در سطح کشور با مجموع خانواده‌هایشان تحت پوشش بنیاد شهید هستند.

حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان بخشی از نمایندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در بخش مسکن و اشتغال درمان خدمات لازم را به خانواده‌های ایثارگران ارائه می‌کند.
وی تصریح کرد: هم‌اینک پاسخگویی متناسب با حجم نیاز ایثارگران و خانواده‌های آنان را نداریم و فاصله قابل توجهی در این زمینه را شاهد هستیم.
وی با درخواست کمک از ائمه جمعه در امورات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیان کرد: ۱۱و نیم هزار میلیارد تومان به صورت سالانه برای حقوق و چهار هزار میلیارد تومان برای بیمه خانواده‌های ایثارگران، هزینه می‌شود و این درحالیست که سالانه به بیش‌از ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند هستیم.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: مدیریت و هدایت برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و توجه ائمه جمعه به این بخش می‌تواند عاملی برای دور نشدن از مسیر درست و رسیدن به اهداف باشد.
 

 هرچه برای خانواده ایثارگران تلاش شود کم است 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: هرچه که هزینه و تلاش شود تا خدمتی برای خانواده‌های ایثارگران انجام دهیم باز هم کم است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی اظهار داشت: هرچه که به خانواده ایثارگران خدمت شود و هزینه کنیم، باز هم نتوانسته‌ایم بخش کوچکی از دینمان به آنان را ادا کنیم.
وی خاطر نشان کرد: جامعه ایثارگران برای حفظ نظام و انقلاب زحمات بسیاری کشیده‌اند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت:توجه به مباحث فرهنگی خانواده شهدا باید در اولویت کار قرار گیرد و در این حوزه و برای انجام خدمات بهتر با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد می‌توان از تجمیع امکانات و خدمات بهره‌گیری کرد تا به نتیجه دلخواه برسیم.
حجت الاسلام و المسلمین محامی اظهار داشت: ما به نیروهای بنیاد شهید و امور ایثارگران که وظیفه خدمت به خانواده ایثارگران را بر عهده دارند غبطه می‌خوریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =