تذکر اتحادیه جهانی کشتی به مربی ایرانی

تهران- ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون کشتی به مربی خاطیِ رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی اخطار داد.

در متن نامه ارسالی اتحادیه جهانی کشتی که برای فدراسیون کشتی ارسال شده، آمده است: «رحیم گیوی» مربی «محمدرضا گرایی» در خلال مسابقات جام تختی که (در تاریخ ۳ و ۴ بهمن ۱۳۹۸) در شهر شیراز برگزار شد، به منظور اعتراض به تصمیمات داوری در مسابقات یک چهارم نهایی وزن ۷۲ کیلوگرم بین «امین کاویانی‌نژاد» و «محمدرضا گرایی»، وارد تشک شدید و به داور و رییس تشک بی‌احترامی کرده‌اید. به خاطر این رفتار، شما یک کارت زرد و سپس یک کارت قرمز دریافت کردید و سپس توسط ماموران امنیتی از سالن بیرون برده شده‌اید.

در ادامه این نامه آمده است: چنین رفتاری غیر قابل قبول بوده و برخلاف قوانین اتحادیه جهانی کشتی، به خصوص قوانین بین‌المللی کشتی، قوانین رفتاری در خلال مسابقات اتحادیه جهانی کشتی و در نهایت بر خلاف آیین‌نامه انضباطی است. اگرچه این رفتار انضباطی شدن و محرومیت را شامل می شود اما با توجه به اینکه هیچگونه درگیری فیزیکی صورت نگرفته است، رییس کمیته انضباطی این اتحادیه تصمیم گرفت که فقط یک اخطار به شما بدهد. توجه فرمایید که این اخطار در پرونده انضباطی اتحادیه جهانی کشتی ثبت گردید و در صورت بروز هر گونه رفتار مشابه دیگر در آینده، این اخطار در نظر گرفته خواهد شد.

چهلمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی روزهای سوم و چهارم بهمن ماه در سالن شهید آیت الله دستغیب برگزار و تیم ایران قهرمان شد.

در دیدارهای مقدماتی وزن 72 کیلوگرم مبارزه حساسی بین «محمدرضا گرایی» کشتی گیر شیرازی تیم ملی و «امین کاویانی‌نژاد» برگزار شد که متاسفانه به جنجال و درگیری کشیده شد.

در حالیکه گرایی تا آخرین لحظات از حریف خود عقب بود در یک لحظه پشت حریف را به تشک چسباند اما داوران اعتقادی به ضربه فنی نداشتند و دستور برپا دادند و مربیان گرایی اقدام به چلنج نکردند اما با سوت پایان مبارزه مربی این کشتی‌گیر و برادرش با حرکات ناشایست روی تشک آمدند و به سمت داوران هجوم بردند.

 «رحیم گیوی» مربی این کشتی‌گیر  و «حسین گرایی» برادر این کشتی‌گیر با اعتراض به رای داوری روی تشک کشتی آمدند و ضمن درگیر شدن اعتراض شدیدی به داوران داشتند که در ادامه موضوع به بیرون تشک کشیده شد. برخی از علاقه‌مندان و مسوولین شیرازی نیز برای آرام کردن فضای الن تلاش کردند و در نهایت با راهی کردن برادران گرایی و وابستگان این کشتی گیر به بیرون سالن غائله ختم شد.

«محمدعلی گرایی» برادر بزرگتر محمدرضا نیز که در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ با کسب مدال برنز سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را به دست آورد نیز از نحوه داوری به شدت ناراحت بود و اعتقاد داشت برادرش حریف را ضربه فنی کرده بود. تمام این درگیری‌ها در حضور محمد بنا سرمربی تیم ملی، نماینده اتحادیه جهانی کشتی، نماینده کمیته انضباطی فدراسیون صورت گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =