کمیته نظارت بر تبلیغات انتخاباتی در فارس فعال است

شیراز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رییس ستاد انتخابات این استان گفت: برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی و برخورد با این موارد، کمیته نظارت بر تبلیغات در فرمانداری شیراز و سایر شهرستان‌های استان تشکیل شده و فعالیت دارد.

سید احمد احمدی‌زاده، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به فعالیت این کمیته و نظارت دقیق و مستمری که بر فعالیت کاندیداها و تبلیغات آنها می‌شود هم‌اینک تخلفات در این زمینه به حداقل ممکن رسیده است.
وی ادامه داد: به همین منظور ۱۰ اکیپ شامل نیروهای فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و نیروی انتظامی نسبت به پاکسازی و جمع‌آوری موارد تبلیغات خلاف قوانین انتخاباتی در سطح‌ شهرها اقدام می‌کنند.
رییس ستاد انتخابات فارس، با اشاره به آمادگی کامل عوامل اجرایی برای برگزاری انتخابات در این استان اضافه کرد: دستگاه‌های احراز هویت رای دهندگان به تعداد شعب اخذ رای تامین شده و تعدادی دستگاه نیز به عنوان پشتیبان پیش‌بینی و تامین شده است.
احمدی‌زاده افزود: تاکید ما بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دوم اسفند است و امیدواریم با همکاری و همراهی تمام جریان‌ها و گروه‌های سیاسی و همچنین کاندیداهای نمایندگی مجلس شاهد برگزاری انتخاباتی آرام، سالم، رقابتی و پرشور باشیم.
 

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود. در استان فارس و چهار استان دیگر، به صورت همزمان انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز برگزار خواهد شد.
سه هزار و ۲۲۷ شعبه اخذ رای در استان فارس برای اخذ رای از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند پیش‌بینی شده است.
استان فارس دربرگیرنده ۳۶ شهرستان، ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که سهم حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، چهار کرسی نمایندگی است.
بنا بر اعلام روز یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه رئیس ستاد انتخابات استان فارس، تعداد نامزدهای نمایندگی مجلس در این استان ۳۲۵ نفر است که از این تعداد ۲۹۰ نفر مرد و ۳۵ نفر زن هستند.
احمدی زاده افزود:‌ از شروع ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان فارس، ۹۲۴ نفر در این استان اقدام به نام‌نویسی کردند و ۹ نفر نیز حوزه انتخابیه خود را از سایر نقاط کشور به فارس انتقال دادند که در این میان،‌ تاکنون ۱۳۰ نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس انصراف داده‌اند.
بنا بر اعلام معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، چهار شعبه اخذ رای برای پیروان ادیان الهی (ارامنه، زرتشتیان و کلیمیان) در شهر شیراز در نظر گرفته شده است.
پس از فوت آیت الله اسدالله ایمانی نماینده فقید ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، یک کرسی مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری خالی ماند که تعیین سرنوشت این کرسی در انتخابات همزمان دوم اسفندماه پیش‌بینی شده است.
مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری پنج کرسی دارند که در دوره پنجم، هم‌اینک حضرات آیات سید علی اصغر دستغیب، احمد بهشتی، سید محمد فقیه و علی اکبر کلانتری به نمایندگی از این استان در این مجلس حضور دارند و تکلیف یک کرسی باقیمانده باید در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha