۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83677268
۰ نفر

برچسب‌ها

امیر کویت تغییراتی در کابینه این کشور اعمال کرد

تهران- ایرنا- شیخ "صباح الاحمد الصباح" امیر کویت حکم اعمال تغییرات جزیی در بدنه کابینه این کشور را صادر کرد.

امیر کویت عصر دیروز (یکشنبه) پس از گذشت دو ماه از تشکیل دولت جدید این کشور، با اعمال "تغییرات جزئی" وزارت نفت، برق و آب را به دو وزارتخانه جدا تقسیم کرد و وزیر اقتصاد جدید کویت را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری کونا، امیر کویت در کاخ «دار سلوی» با حضور نخست وزیر و ولیعهد این کشور پذیرای مراسم سوگند وزیران جدید کابینه این کشور بود.

"خالد محمد الفاضل" در پست وزیر نفت باقی ماند در حالیکه پست وزارت برق و آب به محمد حاجی بوشهری سپرده شد. "مریم عقیل هاشم العقیل" که وزیر مالیه در دولت قبلی (که آذر ماه اعلام شده بود) کویت بود، روز یکشنبه به عنوان وزیر امور اجتماعی و وزیر دولت در امور اقتصادی در کابینه جدید کویت معرفی و "براک علی براک الشیتان" جایگزین او در پست وزیر مالیه شد.

امیر کویت در آذر ماه با صدور حکمی شیخ «صباح الخالد الحمد المبارک الصباح» وزیر خارجه پیشین این کشور را مامور تشکیل کابینه کرد. بر اساس این حکم "احمد منصور الاحمد الصباح" معاون نخست وزیر و وزیر دفاع، "احمد ناصر المحمد الصباح" وزیر امور خارجه تعیین شدند.

"شیخ جابر المبارک" نخست وزیر سابق کویت اواخر آبان ماه استعفای دولت این کشور را به امیر کویت تقدیم کرد. استعفای دولت کویت در شرایطی صورت گرفت که نیمه آبان ماه شماری از شهروندان این کشور با تجمع در یکی از میدان‌های شهر کویت، خواستار مقابله با فساد و حل و فصل مشکل افراد فاقد تابعیت شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =