۲۸ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۴
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83677252
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و کولاک مسیر ارتباطی دندی - تخت سلیمان را بست

زنجان - ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بارش برف و وقوع کولاک شدید راه ارتباطی دندی - تخت سلیمان را که پس از یک هفته مسدودی شامگاه یکشنبه بازگشایی شده بود، دوباره بست.

جواد یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف سطح آزادراه های زنجان - قزوین، زنجان - تبریز و جاده های ترانزیت این استان را نیز لغزنده کرده است و در حال حاضر بارش برف در این آزادراه ها و جاده های ترانزیت زنجان - میانه و زنجان - خرمدره- ابهر ، زنجان - بیجار، زنجان - طارم و زنجان دندی جریان دارد.
به گفته وی، کولاک و بارش برف نیز در جاده زنجان- تهم- چورزق جریان دارد.
معاون راهداری و حمل جاده آی استان زنجان گفت: کسانی که قصد تردد در جاده های استان زنجام را دارند می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
یوسفی افزود: علاوه بر این هموطنان برای اطلاع از وضعیت جاده های استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
وی تاکید کرد: رانندگان عبوری از جاده های کوهستانی این استان لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی همراه داشته و خودروهای خود را به چراغ های مه شکن مجهز کنند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در صورت شرایط جوی نامساعد در جاده ها مسافران و رانندگان می توانند به طور موقت در نزدیکترین راهدارخانه اسکان داشته باشند.
به گفته یوسفی، ۳۰ اکیپ راهداری در گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
به گزارش ایرنا، استان زنجان ‭‭‭‭‭‭۵۲۷‬‬‬‬‬‬ روستا دارد.
این استان پنج هزارو ‭‭‭‭‭‭۸۴۰‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ‭‭‭‭‭‭۲۰۰‬‬‬‬‬‬ کیلومتر آزاد راه، ‭‭‭‭‭‭۱۱۳‬‬‬‬‬‬ کیلومتر بزرگراه، ‭‭‭‭‭‭۳۴۲‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه اصلی و ‭‭‭‭‭‭۹۷۴‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه فرعی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =