۵۸۶ پرونده تخلف کالاهای اساسی در خراسان رضوی رسیدگی شد

مشهد –ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در پی نظارت بر قیمت پنج قلم کالای اساسی ۵۸۶ پرونده تخلف در سطح عرضه کالا به ارزش ۸۲۰ میلیارد ریال رسیدگی شده است.

علی رسولیان روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این کالاها شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، برنج، قند و شکر و نتیجه این رسیدگیها ۲۰۰ میلیارد ریال محکومیت تعزیراتی بوده است.

وی با اشاره به نتایج جلسه شب گذشته کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی ادامه داد: با بررسی قیمت ۴۷ قلم کالا از ۲۶ دی ماه تا ۲۶ بهمن ماه در استان متوسط کاهش قیمت کالا در ۶ قلم به میزان حدود پنج درصد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: در این مدت از بین ۴۷ قلم کالا، متوسط رشد قیمتی ۲۰ قلم کالا به میزان ۱۲ درصد و قیمت ۲۱ قلم کالا بدون تغییر بوده است.

رسولیان افزود: در مدت مزبور، در گروه کالایی مصالح ساختمانی و آهن آلات، متوسط رشد قیمتی هشت قلم کالا به میزان ۱۵.۴ درصد، میزان کاهش یک قلم کالا در این گروه ۱.۵ درصد بوده و پنج قلم کالا نیز تغییر قیمتی نداشته است.

وی اضافه کرد: در گروه مواد غذایی در خراسان رضوی طی یک ماه گذشته ۶ قلم کالا به طور متوسط ۸.۵ درصد رشد قیمت و سه قلم کالا به طور متوسط ۱۱.۲ درصد کاهش قیمت داشته و قیمت ۹ قلم کالا نیز در این گروه تغییر نکرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: در مدت مزبور در گروه نهاده‌های دامی دو قلم کالا به طور متوسط ۱.۹ درصد کاهش قیمت داشته، سه قلم کالا بدون تغییر قیمتی بوده و هیچ کالایی در این گروه افزایش قیمت نداشته است.

رسولیان اظهار داشت: بررسی قیمت در مواد پروتئینی طی یک ماه گذشته در استان نشان می‌دهد که ۶ قلم کالا به طور متوسط ۱۲.۲ درصد افزایش قیمت داشته، یک قلم کالا بدون تغییر قیمت بوده و هیچ کالایی کاهش قیمت نداشته است.

وی اضافه کرد: در مورد انواع لبنیات در خراسان رضوی از ۲۶ دی ماه تا ۲۶ بهمن ماه گذشته قیمت سه قلم کالا بدون تغییر بوده است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: هم اینک قیمت گوشت مرغ، سیب درختی، پرتقال، برنج پاکستانی، تخم مرغ و برنج هندی در استان از میانگین قیمت کشوری این اقلام پایین‌تر است.

رسولیان اظهار داشت: قیمت شکر در خراسان رضوی نزدیک به میانگین قیمت کشوری و کمی بالاتر از آن بوده و قیمت گوشت گوساله و گوشت گوسفندی در استان نیز از متوسط کشوری بالاتر است.

وی در خصوص تصمیمات کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی در خصوص توزیع برخی کالاهای اساسی گفت: براساس مصوبات کارگروه به زودی ۱۵۰ تن گوشت قرمز منجمد به قیمت هر کیلوگرم ۴۰۰ هزار ریال در بازار استان توزیع می‌شود.

رسولیان افزود: مقرر شد اتحادیه‌های دامداران و گاوداران با همکاری اتاق اصناف مشهد عرضه مستقیم گوشت قرمز گرم را در نقاطی از شهر توزیع کنند که قیمت هر کیلو گوشت قرمز به طور متوسط ۷۰۰ هزار ریال و محل توزیع آن در فروشگاه‌های کارگری، کارمندی و زنجیره‌ای باشد.

رسولیان با بیان اینکه به میزان کافی شکر در انبارهای خراسان رضوی وجود دارد ادامه داد: قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر فله برای مصرف کننده ۵۰ هزار ریال و شکر بسته بندی شده برای مصرف کننده ۵۹ هزار ریال است.

وی به شهروندان توصیه کرد در صورتی که مشاهده کردند قیمت شکر فله و بسته بندی شده از قیمت مصوب بالاتر است مراتب را به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اطلاع دهد تا بلافاصله به شکایت آنان رسیدگی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha