وحشت پا گذاشتن به قلمرو «مارادونا»، «مسی» را به یک رکورد منفی رساند

تهران- ایرنا- «لیونل مسی» از فصل ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ یعنی زمانی که با مشکلات فیزکی مواجه شد، در لالیگا هرگز در بیش از چهار بازی گلزنی را فراموش نکرده است.

اینکه آمار گلزنی مرد آرژانتینی پایین آمده است، به هیچ عنوان قابل انکار نیست و حالا برای نخستین بار بعد از ۶ سال، چهار بازی بدون گل را پشت سر گذاشته است.

خواه این موضوع به اضطراب وی مربوط بوده یا پای مسائل دیگری در میان باشد، نکته مهم این است که مستایا و دیدار برابر والنسیا در هفته ۲۱، شروع قحطی گل‌های مسی بود؛ زنجیره‌ای نه چندان خوشایند که در دیدارهای بعدی مقابل لوانته، بتیس و ختافه ادامه پیدا کرد.

مسی در این دیدارها قادر نبود راه شکستن قفل دروازه‌ «جائومه دومنک»، «جوئل» و «داوید سوریا» را پیدا کند؛ گلرهایی که همگی با سیوهایی استثنایی مانع گلزنی مرد آرژانتینی شدند.

مسی در مجموع در بازی‌های اخیر ۳۰ بار برای گلزنی شانس خود را امتحان کرده و علاوه بر این آمار گل‌های وی از روی ضربات کاشته نیز کاهش پیدا کرده است.

ستاره آبی اناری‌ها شب گذشته ضربه چیپ را هم مقابل گلر امتحان کرد اما توپ مستقیم به دستان سوریا برخورد کرد؛ به طور معمول او هرگز چنین موقعیت‌های تک به تکی را از دست نمی‌دهد.

علاوه بر این یک ضربه ایستگاهی نیز نصیب او و بارسا شد و با وجود اینکه به خوبی زده شد اما با اختلافی ناچیز راهی به دروازه ختافه نبرد.

او در نیمه دوم به ندرت در جریان بازی بود؛ موضوعی که پرونده خستگی عضلانی پای چپ وی را بار دیگر باز می‌کند؛ نگرانی که با توجه به دیدارهای پیش روی بارسا مقابل ناپولی در لیگ قهرمانان اروپا و ال‌کلاسیکو برگشت در برنابئو، می‌تواند برای آبی اناری‌ها گران تمام شود.

البته این شرایط برای مسی ناآشنا نیست؛ ۶ فصل پیش او در ۱۳ بازی متوالی موفق به گلزنی نشد که البته در پنج دیدار از این ۱۳ بازی به دلیل پارگی عضله به میدان نرفت. بنابراین طولانی‌ترین زمانی که مسی در جریان آن موفق به گلزنی نشده، هشت بازی متوالی است.

 با این وجود، او همچنان فرمانده بارسا است و پاس شگفت انگیز وی بود که «آنتوان گریژمان» را به گل رساند.

مسی در سه بازی اخیر بارسا (لوانته، بتیس و ختافه) ۶ پاس گل برای هم تیمی‌هایش فراهم کرده است.

بدیهی است که او بیشتر از پاس گل دادن، گل زدن را دوست دارد. مسی در دیدار برابر اتلتیک بیلبائو در کوپادل‌ری نیز در گلزنی ناکام بود و «اونای سایمون» در چندین موقعیت سد راه او شد.

و یک حقیقت جالب دیگر این است که خیلی عجیب است که مسی به عنوان رکورددار بیشترین گل زده در یک فصل لالیگا (۵۰ گل)، بعد از گذشت ۲۴ هفته تنها ۱۴ گل به ثمر رسانده باشد.

او همچنان برترین گلزن لالیگا تا اینجای کار است اما با کمترین تعداد گل از فصل ۲۰۰۱ – ۲۰۰۲ زمانی که «پاتریک کلایورت»، «کاتانها» و «رائول گونزالس» به طور مشترک ۱۱ گل به ثمر رسانده بودند.

«کریم بنزما» با ۱۳ گل در تعقیب او است و می تواند در دیدار امشب رئال مقابل سلتاویگو در سانتیاگو برنابئو، از مسی عبور کرده یا دست کم با او برابر شود.

زمانی که سوت پایان دیدار برابر ختافه به صدا در آمد، مسی کمی مستاصل به نظر می‌رسید اما او می‌داند که گل‌ها دیر یا زود او را در آغوش خواهند گرفت.

به اعتقاد بسیاری، سفر به برنابئو انگیزه‌های وی را دوچندان خواهد کرد اما پیش از آن، او می‌تواند دوباره گل زدن را برابر ایبار تمرین کند و سپس نخستین سفر تاریخ بارسا به سن پائولو فرا می‌رسد؛ قلمرو «دیگو آرماندو مارادونا».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha