افزون بر سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در فارس واجد شرکت در انتخابات هستند

شیراز- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: افزون بر سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ۹۸ هستند.

سید احمد احمدی‌زاده، شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر متعلق به حوزه انتخابیه شیراز و زرقان است.
وی ادامه داد: همچنین ۱۹۱ هزار و ۵۰۰ نفر از واجدین شرکت در انتخابات در استان فارس رای اولی هستند.
۳۲۵ نفر کاندیدای نمایندگی مجلس در فارس
رئیس ستاد انتخابات استان فارس، تعداد کاندیداهای نمایندگی مجلس در این استان را ۳۲۵ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد ۲۹۰ نفر مرد و ۳۵ نفر زن هستند که در صورت انصراف تعداد دیگری از کاندیداها این آمار کاهش خواهد یافت.
احمدی‌زاده اظهار داشت: در مجموع تاکنون در استان فارس ۱۳۰ نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس انصراف داده‌اند.
وی گفت: از شروع ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان فارس، ۹۲۴ نفر در این استان اقدام به نام‌نویسی کردند و ۹ نفر نیز حوزه انتخابیه خود را از سایر نقاط کشور به فارس انتقال دادند.
پیش‌بینی سه هزار و ۲۲۷ شعبه اخذ رای در فارس
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، با اشاره به پیش‌بینی سه هزار و ۲۲۷ شعبه اخذ رای در این استان بیان داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ شعبه ثابت و ۹۲۷ شعبه سیار است.
احمدی‌زاده افزود: چهار شعبه نیز برای اقلیت‌های دینی در نظر گرفته شده است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود. در استان فارس و چهار استان دیگر، به صورت همزمان انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز برگزار خواهد شد.
پس از فوت آیت الله اسدالله ایمانی نماینده فقید ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، یک کرسی مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری خالی ماند که تعیین سرنوشت این کرسی در انتخابات همزمان دوم اسفندماه پیش‌بینی شده است.
مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری پنج کرسی دارند که در دوره پنجم، هم‌اینک حضرات آیات سید علی اصغر دستغیب، احمد بهشتی، سید محمد فقیه و علی اکبر کلانتری به نمایندگی از این استان در این مجلس حضور دارند و تکلیف یک کرسی باقیمانده باید در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =