۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 1200
کد خبر: 83677049
۱ نفر

برچسب‌ها

سردار اشتری: باب شهادت در نیروی انتظامی باز است

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: باب شهادت در نیروی انتظامی باز است و دفاع در این نهاد ولایی و انقلابی ادامه دارد و نیروی انتظامی از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و انقلاب تا پای جان صیانت می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز یکشنبه در هفتمین محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت ناجا با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی، خاطر نشان کرد: نیروهای پلیس از صفر مرزی تا جای جای شهرها و روستاها مشغول خدمت رسانی هستند و به آن افتخار می کنند؛ نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است و ان شاء الله بتوانیم خادمانی خوب برای مردم باشیم و توفیق خدمتگزاری را قدر بدانیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه تحقق پلیس در تراز جمهوری اسلامی از اولویت های نیروی انتظامی است، خطاب به پیشکسوتان عرصه نظم و امنیت عنوان کرد: از دانش و تجربیات شما عزیزان در راستای تحقق این مهم استقبال می کنیم.

وی با اشاره به نقش و جایگاه نیروی انتظامی در بیانیه گام دوم انقلاب، خاطر نشان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، نقش و جایگاهمان را بر مبنای تدابیر و منویات رهبری اجرایی و عملیاتی می کنیم.

سردار اشتری با اشاره به رضایت مندی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از عملکرد سبزپوشان ناجا، افزود: این رضایت مندی چونان مدال افتخاری بر سینه نیروهای پلیس است؛ ان شاء الله قدردان این توفیق باشیم و بتوانیم بیش از پیش در راستای کسب رضایت مندی معظم له گام برداریم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برگزاری هفتمین محفل انس با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت ناجا، اظهار داشت: همه ساله چنین محفل هایی را در راستای تجدید دیدارها و بهره مندی از تجربیات پیشکسوتان برگزار می کنیم، ان شاء الله برگزاری چنین مراسم هایی باعث مودت بیشتر این عزیزان شود.

پیشکسوتان سرمایه‌های گرانقدر ناجا

سردار اشتری با بیان اینکه پیشکسوتان را سرمایه های گرانقدر می دانیم، تاکید کرد: همواره از تجربه گران بهای پیشکسوتان استقبال می کنیم و این تجربیات را ذخیره بزرگ و گران سنگ می دانیم.

وی با بیان اینکه هر چند رویکرد جوان گرایی به عنوان یک اصل در نیروی انتظامی دنبال و پیاده سازی می کنیم، افزود: در کنار توجه به این اصل معتقدیم که باید از تجربه پیشکسوتان عزیز بهره مند شویم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در تشریح دیگر اهداف برگزاری این محفل دوستانه، بیان کرد: تجلیل از زحمات و ایثارگری همسران پیشکسوتان نیز از اهداف چنین برنامه هایی است چرا که معتقدیم بدون ایثارگری همسران این عزیزان، به موفقیت نمی رسیدیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی داشت یاد و خاطره شهید  سپهبد"حاج قاسم سلیمانی"، عنوان کرد: نام این شهید بزرگوار لرزه بر اندام ابرقدرتها و استکبار جهانی می انداخت اما شهید سلیمانی با چنین هیبت و قدرتی، سرباز و مطیع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بود.

سردار اشتری با تشریح ویژگی های اخلاقی سردار سلیمانی، ادامه داد: ولایت مداری و اخلاص دو ویژگی بارز حاج قاسم بود و به واسطه این دو ویژگی محبوب قلب ها شد؛ امید است که بتوانیم راه و رسم همه شهدا را ادامه دهیم.

خون شهید سلیمانی راه قدس را باز می کند
سرلشکر پاسدار یحیی رحیم صفوی،  دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا نیز در این مراسم با بیان اینکه نیروی انتظامی؛ محبوب، مقتدر و عزیز است، گفت: همان گونه که خون رزمندگان دوران دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهید "سلیمانی" نیز راه قدس را باز می کند.
وی اظهار داشت: صمیمانه از اینکه برای حضور در این مجلس نورانی، باصلابت و دوست داشتنی از بنده دعوت به عمل آمد، قدردانی می کنم و خدا را به پاس حضو در جمع قهرمانان نیروی انتظامی و خانواده هایشان سپاسگزارم.

وی افزود: به عنوان یک کهنه پاسدار، صمیمانه از فداکاری های نیروهای پلیس که شبانه روز از مرزها تا شهرها و جاده ها برای امنیت و آرامش ما تلاش می کنند قدردانی می کنم؛ انصافا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یک نیروی محبوب، مقتدر و عزیز است و امیدوارم خداوند متعال، حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از شما عزیزان راضی باشد که البته باید یادآور شوم رهبری در جلسات مختلف به این اظهار رضایت اشاره داشته اند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نیروهای پلیس، خانواده هایشان، پیشکسوتان و ...، ادامه داد: نیروهای پلیس  در راستای تامین نظم و امنیت تا پای جان پیش می روند و موید این ادعا تقدیم ۱۳ هزار شهید، بیش از ۲۵ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده است.

سرلشکر صفوی با طرح این سوال که آیا زندگی، اخلاق، اندیشه و تفکر ما اسلامی است؟ ادامه داد: اگر می خواهیم زندگی، اخلاق، رفتار، اندیشه و تفکرمان، اسلامی باشد؛ بایستی حضرت فاطمه الزهرا (س)، انبیاء و اولیاء الهی را الگو قرار دهیم.

وی با تشریح ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه الزهرا(س)، مطرح کرد: خدا باوری، خداناظری و خداحاضری، تسلیم محض رضای الهی بودن، دائم الذکری و به یاد خدا بودن، شجاعت و ... از ویژگی های بارز این بانوی دو عالم بود؛ حضرت زهرا(سلام الله علیها) از هیچ قدرتی جز خداوند هراس نداشتند.

سرلشکر پاسدار رحیم صفوی اضافه کرد: رزمندگانی چون "حاج قاسم سلیمانی" نیز از هیچ قدرتی جز خدا ترس نداشتند؛ این شهید از قدرت هایی چون آمریکا، صهیونیست ها و ... نمی هراسید و همان گونه که خون رزمندگان دوران دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهید "سلیمانی" نیز راه قدس را باز می کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا در پایان اظهار امیدواری کرد: ان شاء الله همه ما سرباز شایسته ای برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و خادمی با لیاقت برای مردم باشیم.

در این مراسم از برخی از خانواده های شهدا تجلیل به عمل آمد؛ همچنین طی حکمی سردار "محمد شرفی" از سوی فرمانده نیروی انتظامی به عنوان رئیس شورای عالی گسترش معارف و ارزش های ماندگار انتظامی و دفاع مقدس منصوب شد.

در این مراسم سرلشکر پاسدار "یحیی رحیم صفوی"؛ دستیار و مشاور عالی فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی)، سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی، سردار " محمدعلی نوری نژاد"؛ معاون هماهنگ کننده ناجا، سردار "محمد شرفی"؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، سردار "احمد نوریان"؛ معاون اجتماعی ناجا، سردار " محمدرضا مقیمی"؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، سردار "قاسم رضایی"؛ فرمانده مرزبانی ناجا و جمعی از مسئولان لشکری حضور داشتند.

تجلیل از برترین های حوزه ترویج فرهنگ  دفاع مقدس

همچنین در این مراسم از سردار "احمد نوریان"؛ سخنگو و معاون اجتماعی ناجا، سردار "احمد دولتخواه"؛ معاون فاوا ناجا و سردار "محمد زارعی"؛ معاون نیروی انسانی ناجا به عنوان معاونان نمونه در حوزه ترویج  فرهنگ دفاع مقدس تجلیل شد و سردار "قاسم رضایی"؛ فرمانده مرزبانی ناجا و سردار "محسن فتحی زاده" به عنوان دست اندرکاران برتر راهیان نور معرفی شدند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =