۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83676943
۰ نفر

برچسب‌ها

متخلفان شکار در نقده دستگیر شدند

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست نقده گفت: چهار شکارچی متخلف پرندگان در اطراف تالاب‌ سولدوز این شهرستان دستگیر شدند.

اکبر محمدیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در بازدید از تالاب های این شهرستان و در حین گشت زنی متوجه حضور چهار شکارچی متخلف در زیستگاه های اطراف تالاب سولدوز و اقدام به دستگیری آنها می‌کنند.

وی اظهار داشت: از متخلفان چهار قبضه اسلحه شکاری به همراه تعدادی فشنگ و ادوات شکار و لاشه ۲ قطعه فلامینگو کشف و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به مقامات قضایی ارجاع داده شد.

وی بیان کرد: با توجه به زمان اتمام پروانه‌های شکار صادر شده از سوی اداره حفاظت محیط زیست با هرگونه تخلف شکار در منطقه طبق ضوابط و مقررات زیست محیطی برخورد خواهد شد.

 محمدیان گفت: نقده با برخورداری از ۱۲ تالاب فصلی و نیمفصلی و پنج تالاب دائمی، بستر مناسبی برای مهاجرت پرندگان آبزی و کنارآبزی محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار قطعه پرنده بومی و مهاجر همه ساله به تالاب های نقده مهاجرت می‌کنند و این روند از ۶ ماهه دوم سال تا فروردین ماه سال بعد ادامه می‌یابد.

بیش از 50 نوع پرنده آبزی و کنارآبزی در تالاب‌های نقده مشاهده شده‌است که از مهمترین گونه‌های موجود می‌توان به اردک‌های تاج‌دار، اردک سرحنایی، اردک سرسبز، اردک سرسفید، اردک مرمری انواع حواصیل‌های سفید، ارغوانی، خاکستری، انواع کاکایی‌ها، مرغابی، فلامینگو، قو، اردک سرسفید و انواع مرغابی‌ها، چنگر و کشیم بزرگ و کوچک اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =