۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83676938
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تردد خودروها در جاده خلخال - اسالم برقرار شد

اردبیل_ایرنا_ فرماندار خلخال گفت: راه ارتباطی خلخال - اسالم از ۲ سمت استان اردبیل و گیلان باز شده و از عصر یکشنبه تردد در این جاده برقرار شد.

فریدون بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تقدیر از تلاش راهداران ۲ حوزه استان اردبیل و گیلان در بازگشایی مسیر مسدود شده از برف خلخال - اسالم افزود: تا ظهر روز گذشته راهداران خلخال موفق به بازگشایی این جاده در حوزه استحفاظی استان اردبیل و همچنین چهار کیلومتر از حوزه گیلان شده بودند.

وی اظهارکرد: با تلاش راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تالش و پایان برف‌روبی جاده در حوزه گیلان هم‌اکنون ارتباط از ۲ سمت خلخال و اسالم برقرار و آمد و شد خودروها در این مسیر کوهستانی با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر شده است.

بابایی گفت: جاده ارتباطی خلخال - اسالم از شب ۲۱ بهمن ماه امسال به علت بارش  برف که ارتفاع آن در برخی نقاط تا چهار نیز می‌رسید و همچنین کولاک شدید بر روی خودروها مسدود شده و پس از ۶ روز این راه دوباره باز شد.

فرماندار خلخال گفت: به علت مسدود شدن جاده ارتباطی خلخال - پونل از همان ابتدای بارش‌های برف در پاییز ، راه خلخال - اسالم تنها مسیر ارتباطی موجود برای دسترسی مردم خلخال به استان گیلان است.

او اظهارکرد: با تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برای اجرای پروژه احداث تونل در گردنه الماس و حذف این گردنه ضمن افزایش ایمنی تردد در این جاده همیشه برف‌گیر و کوهستانی ۱۳ کیلومتر از طول مسیر فعلی راه خلخال - اسالم کوتاه‌تر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =