لاریجانی: تهران از مبارزه سوریه علیه تروریست‌ها حمایت می‌کند

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت‌های تهران از دمشق در جنگ علیه تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.

علی لاریجانی روز یکشنبه در دیدار با بشار اسد رییس جمهوری سوریه بر اهمیت پیروزی‌های اخیر محور مقاومت علیه تروریست‌ها (در جبهه ادلب) تاکید و خاطرنشان کرد: حمایت‌های تهران از دمشق در جنگ علیه تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.

لاریجانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یقین دارد که سوریه قادر است، جنگ را تا آزادی همه مناطق خود از لوث تروریست‌ها ادامه دهد تا به جایگاه قبلی خود در منطقه برگردد.

بشار اسد نیز در این دیدار تصریح کرد: تروریست‌ها مردم را (در ادلب) به گروگان گرفته و آن‌ها را سپر انسانی قرار می‌دهند.
اسد بدون نام بردن از کشورهای حامی تروریسم در سوریه، آن‌ها را دشمن مردم سوریه دانست.

رییس جمهوری سوریه در ادامه افزود: دمشق هرگز اجازه نخواهد داد که این روند ادامه داشته باشد و امنیت و زندگی مردم در معرض تهدید قرار گیرد. مردم سوریه بر پاکسازی سرتاسر خاک کشورشان از لوث گروه‌های تروریستی تاکید دارند.

لاریجانی صبح امروز در راس هیات ارشد پارلمانی وارد دمشق شد و افزون بر دیدار با رییس جمهوری سوریه با رییس مجلس این کشور نیز دیدار و گفت وگو کرد.
وی قرار است با عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز دیدار و درباره چشم انداز روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و دمشق گفت وگو کند.

لاریجانی پس از این دیدار، عازم بیروت خواهد شد.  رییس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگاران گفت سوریه کشور دوست و برادر و یکی از محورهای مقاومت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha