۱۲ پرونده انتخاباتی در استان فارس تشکیل شده است

شیراز - ایرنا- رییس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه کاندیداهای حضور در مرکز قانونگذاری کشور باید نمونه‌ برجسته پایبندی به قانون باشند ضمن تأکید بر برخورد با جرائم و تخلفات انتخاباتی از تشکیل ۱۲ پرونده تخلفات انتخاباتی در ۵ حوزه انتخابیه این استان خبر داد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی روز یک‌شنبه گفت: بی تردید کسانی در این کارزار موفق خواهند بود که قانون را نصب العین خود قرار دهند و سایرین را نیز به رعایت قانون تشویق و ترغیب نمایند.

رییس کل دادگستری استان فارس در ادامه از تذکر و اخذ تعهد از ۴۵ نفر از فعالان حوزه تبلیغات انتخابات از آغاز تبلیغات خبر داد و بیان داشت : این اقدام در نتیجه  فعالیت ستاد های پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر استان است.

رییس شورای قضایی استان فارس در ادامه به مصادیق بارز تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و بیان داشت : چاپ و تکثیر پوستر خارج از اندازه مقرر قانونی، راه اندازی کاروان‌های تبلیغاتی، استفاده از بلندگوهای سیار در سطح استان در غیر از محل ستاد انتخاباتی و تخریب و توهین به نامزدهای انتخاباتی از جمله این موارد است .

این مقام قضایی  در ادامه ضمن برشمردن راه های ارتباطی مردم با  ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در تمامی شهرستان‌های استان تصریح کرد: شماره تلفن های ۳۲۳۴۶۳۰۲ و داخلی ۱۰۹ و سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۹۹۷۹۲ پل ارتباطی مردم برای اعلام تخلفات انتخاباتی در نظرگرفته شده است.

موسوی تصریح کرد: با توجه به بحران اقتصادی موجود در صورت مشاهده اسراف در تبلیغات انتخاباتی دادگستری استان موضوع را بررسی و با تضییع اموال با جدیت برخورد خواهد کرد.

وی  اظهار امیدواری کرد:  همانگونه که استان فارسی ها در  راهپیمایی گام دوم انقلاب خوش درخشیدند در اولین انتخابات پس  از گام دوم نیز با مشارکت حداکثری و انتخاب نمایندگان اصلح و در تراز استان حماسه دیگر رقم بزنند.

انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

استان فارس ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

در استان فارس و چهار استان دیگر، دوم اسفندماه امسال به صورت همزمان انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.
پس از فوت آیت الله اسدالله ایمانی نماینده فقید ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، یک کرسی مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری خالی ماند که تعیین سرنوشت این کرسی در انتخابات همزمان دوم اسفندماه پیش‌بینی شده است.
مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری پنج کرسی دارند که در دوره پنجم، هم‌اینک حضرات آیات سید علی اصغر دستغیب، احمد بهشتی، سید محمد فقیه و علی اکبر کلانتری به نمایندگی از این استان در این مجلس حضور دارند و تکلیف یک کرسی باقیمانده باید در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شود.

اخبار مرتبط