بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان اردبیل امدادرسانی شدند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: نیروهای امدادی و عوامل این جمعیت در روزهای برفی به سه هزار و ۵۸۰ نفر گرفتار برف و کولاک در مناطق مختلف استان امدادرسانی کردند.

رامین معبودی روز یکشنبه در بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال احمر خلخال افزود: ۳۰۰ نفر امدادگر و نجات‌گر طی ۶۰ عملیات امدادی به این تعداد افراد امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته و بدنبال بارش سنگین برف ۹۲۵ نفر از گرفتارشدگان در برف وکولاک راه‌های استان در پایگاه‌های بین شهری، مساجد و مراکز آموزشی اسکان اضطراری داده شدند، گفت: ۱۶ زن باردار و هفت بیمار دیالیزی هم توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان‌کرد: با مساعد شدن هوا بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر اعزامی از مرکز استان زنجان طی دیروز و امروز در شهرستان خلخال اقدام به امداد هوایی در ۱۰ روستا و توزیع بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته و نان بین اهالی این روستاها کرد.

وی تشریح‌کرد: در این عملیات‌ ۱۷ دستگاه خودرو آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودرو ست‌نجات و ۱۵ دستگاه خودرو پشتیبان امدادرسانی کرده‌اند و ۳۶۰ بسته اضطراری و ۵۸۴ تخته پتو بین گرفتارشدگان در برف توزیع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =