۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83676910
۰ نفر

برچسب‌ها

تیراندازی در آمریکا ۵ کشته و زخمی برجا گذاشت

تهران–ایرنا– پلیس آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که چند نفر در یک کلوپ شبانه در ایالت کانکتیکات هدف تیراندازی قرار گرفتند که بر اثر آن یک نفر کشته و ۴ تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس یادآور شد که دو تن از زخمی شدگان زیر تیغ جراحان رفتند و وضعیت دو نفر دیگر ثابت است.

هنوز اطلاعاتی در مورد فرد تیرانداز مخابره نشده است. پلیس خیابان های مجاور به محل تیراندازی را مسدود کرده است.

حملات مسلحانه و تیراندازی در آمریکا به معضلی تقریباً روزانه تبدیل شده است.

مردم این کشور به افزایش حملات مسلحانه معترضند و با شرکت در تجمعاتی خواستار اتخاذ تمهیدات بیشتری برای کنترل مالکیت سلاح هستند.

یکی از بدترین موارد تیراندازی در آمریکا سال گذشته میلادی در دو شهر دیتون در ایالت اوهایو و ال‌پاسو در ایالت تگزاس روی داد که بر اثر آن، در مجموع ۳۱ نفر کشته و دهها تن زخمی شدند.

با وجود تیراندازی های مرگبار در آمریکا، قوانینی با هدف رفع برخی محدودیت ها برای نگهداری و حمل سلاح گرم در ایالت تگزاس به اجرا در آمده است. قوانین تسهیل حمل سلاح گرم در تگزاس در حالی به اجرا درآمده که چهار مورد از ۱۰ مورد تیراندازی مرگبار تاریخ آمریکا، در این ایالت رخ داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از حادثه تیراندازی در ایالت‌ های تگزاس و اوهایو که ناشی از نژادپرستی سفیدپوستان بود، اعلام کرد که به وزارت دادگستری دستور داده است تا لایحه حکم اعدام برای عاملان تیراندازی‌های کور را به کنگره ارائه کند.

بسیاری از سیاستمداران و مردم آمریکا معتقدند که سیاست های مهاجرستیزانه و ادبیات نژادپرستانه و ضد مهاجرتی که ترامپ اتخاذ کرده، مشوق عوامل تیراندازی در این دو شهر آمریکایی بوده است. ۹۱۰۹

اتباع آمریکا به موجب متمم دوم قانون اساسی این کشور، می‌توانند سلاح شخصی داشته باشند. طبق آخرین آمارها، به ازای هر یکصد نفر آمریکایی بیش از ۱۲۰ سلاح در این کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =