ملی‌پوش قایقرانی: کارمان در انتخابی المپیک بسیار دشوار است

تهران- ایرنا- ملی‌پوش قایقرانی آبهای آرام ایران گفت: با قدرت برای رقابت‌های انتخابی المپیک آماده می‌شویم اما کارمان بسیار دشوار است.

«امید احمدی» ملی‌پوش قایقرانی ایران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، ‌درباره شرایط پاروزنان در مسیر کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: اردوی آماده‌سازی خوبی در قشم داشتیم و اکنون در تهران تمرین می‌کنیم. در قشم شرایط کاملا مهیا بود. منطقه آزاد قشم حمایت بسیار خوبی از ما داشت و باعث شد یک اردوی کامل در زمستان داشته باشیم و با آمادگی از قشم برگردیم.

ملی‌پوش قایقرانی کشورمان با اشاره به نوع تمرینات تیم ملی در اردوی قشم تصریح کرد: اردوی قشم باعث شد تمرینات استقامتی کاملی داشته باشیم و چون باید در زمان کمی تمرینات قدرتی و استقامتی را پشت سر می‌گذاشتیم با فشار و حجم بالاتر و همزمان با بخشی از تمرینات تخصصی کار کردیم و می‌توانم بگویم که این اردو با برنامه‌ریزی سرمربی تیم ملی تا ۵۰ درصد پیشرفت در کیفیت فنی ملی‌پوشان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: تمرینات مسافت بلند و فشار بالا در جزیره قشم در کنار امکانات و حمایت منطقه آزاد نقاط مثبت این اردو بود. به نظرم از هر نظر این اردو برای ما ایده‌آل بود. واقعا برایمان سنگ تمام گذاشتند و ملی‌پوشان هم به خوبی از این فضا برای تمرین استفاده کردیم و برنامه‌های سنگینی را پشت‌سر گذاشتیم.

احمدی با بیان اینکه هنوز ترکیب قایق‌ها برای مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک مشخص نشده گفت: مربی، قایق‌های مختلف را محک می‌زند تا بهترین ارنج‌ها مشخص شود. من علاوه بر تک‌نفره در قایق 2 نفره هم نشستم. اما اینکه در مسابقات در چه قایقی پارو بزنم کاملا به نظر مربی بستگی دارد و باید دید تا زمان مسابقه چه تصمیمی خواهد گرفت.

ملی‌پوش آب‌های آرام همچنین گفت: مسابقات قهرمانی آسیا چون حکم انتخابی المپیک هم دارد بسیار مهم است و همه تیم‌ها با تمام توان در رقابت شرکت می‌کنند. در این مدت همه ملی‌پوشان نیز با تمام توان تمرین کردند که تیم با بهترین آمادگی راهی مسابقات انتخابی المپیک شود.

وی در پاسخ به این سووال که رقابت‌های انتخابی المپیک را چطور ارزیابی می‌کند؟ تصریح کرد: کار سختی پیش‌رو داریم. در این زمان باقی مانده نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا با بالاترین سطح آمادگی در رقابت شرکت کنیم. من هم در هر ارنجی که قرار بگیرم سعی می‌کنم بهترین نتیجه را رقم بزنم. رقابت‌های انتخابی المپیک اهمیت بسیار زیادی دارد و همه کشورها با قدرت برای رسیدن به المپیک تلاش کرده‌اند. امیدوارم که همه بتوانیم عملکردی شایسته داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =