چهارمحال و بختیاری در انتخابات امسال ۳۷ هزار و ۸۲۳ رای اولی دارد

شهرکرد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری تعداد واجدین شرایط رای دادن این استان را ۷۳۲ هزار و ۳۰۴ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳۷ هزار و ۸۲۳ نفر رای اولی هستند.

جعفر مردانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از تعداد رای اولی‌های استان، ۱۹ هزار و ۴۵ نفر مرد و ۱۸ هزار و ۷۷۸ نفر زن هستند.

وی از آمادگی کامل استان برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری یک انتخابات سالم، قانونی و حداکثری در استان فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز در همین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:دانش‌آموزان قبل از حضور در پای صندوق‌های رای انتخابات، با شرکت در شوراهای دانش‌آموزی مراحلی از دموکراسی و حضور در انتخابات را تمرین می‌کنند.

فرحناز قائدامینی افزود: بی‌شک حضور رای اولی‌ها در شور و نشاط‌بخشی به انتخابات بسیار اثرگذار است و در این دوره از انتخابات نیز حضور حداکثری این افراد در پای صندوق‌های رای پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: در عین حال که فضای مدارس متاثر از فرهنگ‌سازی در خصوص افزایش مشارکت سیاسی و تشویق رای اولی‌ها به حضور در انتخابات است اما اجازه نداده‌ نمی‌شود که فضای تبلیغات انتخاباتی و جهت‌گیری به سوی نامزد خاصی در مدارس شکل گیرد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت دارد که از این استان ۴ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =