موضوع شهادت جانباختگان تشییع شهدای مقاومت پیگیری می‌شود

کرمان - ایرنا - رئیس قوه قضائیه گفت: حتما خواسته جانباختگان مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان را پیگیری می‌کنم.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در بیت الزهرای کرمان با حضور خانواده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و خانواده جان باختگان مراسم تشییع سردار سلیمانی افزود: توفیقی است برای من در جمع خانواده معزز شهید سلیمانی و جانباختگان باشم و ان شاء الله خداوند توفیق پیروی راهی را که شهید سلیمانی ترسیم کرد، به همه ما عنایت کند.

وی اظهار داشت: افرادی که در تشییع جنازه باشکوه سردار سپهبد شهید سلیمانی شرکت کردند نیتشان خدا و تعظیم شعائر دینی و تجلیل از شخصیتی بود که خود محور در ولایت بود  و یک انسان مجاهد سالک و چهره اش خدایی و در مسیر خدا پا گذاشت.

وی ادامه داد: تجلیل از سردار سپهبد شهید سلیمانی، تجلیل از مقام شهادت، ایثار، صبر، توکل، ایمان به خدا و ارزش های الهی بود و کسانی که در مراسم تجلیل از و تکریم از او شرکت کنند تجلیل از افرادی است که در مکتب عاشورا حرکت کردند.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: این افراد قلب هایی بودند که به خداوند به برکت خون شهید این افراد را هدایت کرد اخلاص شهید سلیمانی دلها را در ادیان اسلامی متوجه او کرد.

آیت الله رئیسی گفت: کسی که با خدا باشد خدا هم رو به اوست او حسابش را با خدا تسویه کرده بود و خدا هم  دلها را متوجه او کرد.

وی با اشاره به این مطلب که روز به روز نگاه به کربلا ابا عبدالله رونق می گیرد، عنوان کرد: تمام دلها را خدا متوجه حسین بن علی کرد و هر کس حسینی زندگی کند خداوند دلها را متوجه او خواهد کرد.

وی گفت : این راه راه خدا بود که او رفت و افرادی که برای تجلیل از او آمدند حقیقتا در مسیر تجلیل از یک شهید در مسیر حسین (ع) قددم گذاشته اند و هر گام که برداشتند در مسیر خدا است. 

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: آن روز همه احساس کردند همه وظیفه تجلیل از شهید است امروز خار چشم دشمنان است که دشمن بداند امروز مساله حاج قاسم مساله یک فرد نیست امروز حاج قاسم یک ملت است.

وی  افزود: حاج قاسم دیگر فقط یک فرد نبود و توسعه وجودی او همه قلب ها را فرا گرفته بود و آن روز نشان دادن به دشمن این بود جلوه عظیم بی بدیلی را در مقابل آمریکایی ها نشان دهد تا دوستان را امیدوار و دشمنان را نا امید کند.

رئیسی ادامه داد: گاهی فردی با اراده خود گام برداشته قصد و نیت کرده است برخی افراد که در این آیین شرکت کرده اند با غسل شهادت در این آیین حضور پیدا کرده اند و این افراد با افرادی که در حوادث مختلف جان می سپارند تفاوت دارد.

وی بیان کرد: اینکه انسان با اراده گام بردارد و با هدف مقدس تجلیل از دین، جهاد، ایثار و شهادت نامش را در این طومار ثبت کند دچار حادثه ای شود پاداشش با خدا است لذا این افراد با اراده گام نهادند و تا آخر در مسیر تجلیل از دین شعائر بودند.ی

آیت الله رئیسی در خاتمه گفت :یقین بدانید اینها (جانباختگان ) انسان های برگزیده ای هستند که خداوند با حاج قاسم و ابا عبدالله محشور خواهد کرد  و من حتما خواسته شما را در زمینه شهادت این افراد پیگیری می کنم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =