تاسیس ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور توسط بانوان

تهران- ایرنا- مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در امور بانوان گفت: اکنون ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان توسط بانوان در کشور تاسیس شده است، همچنین بانوان در ۱۵۰ شرکت خلاق و استارتاپی نیز حضور فعال دارند اما با تمام اینها هنوز از تمام ظرفیت بانوان در این زیست‌بوم استفاده نشده است.

زینب حمیدزاده روز یکشنبه در اولین رویداد اشتراک گذاری تجربیات بانوان فناور و خلاق ایران با نام «از نو» که با حضور جمعی از زنان موفق در شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه هنری تبلیغات اسلامی برگزار شد، افزود: زیست بوم نوآوری در کشور شکل گرفته و در حال توسعه است، این رویداد فرصتی برای باز تعریف نقش بانوان در فعالیت های اجتماعی فراهم کرده است.

وی اظهارداشت: نگاهی به نرخ فارغ التحصیلی و دانش آموختگی زنان نشان می دهد که در این زمینه تقریبا زنان و مردان در یک سطح قرار دارند، ۴۸ درصد فارغ التحصیل را زنان تشکیل می دهند، اما حضور آنها در عرصه علم و فناوری و کسب و کارهای نوپا یکی نیست و بانوان در این حوزه افت دارند.

حمیدزاده افزود: دلیل این افت آن است که بانوان علاوه بر نقش اجتماعی نقش های گوناگون دیگری را پذیرفته اند که میان آنها توازن وجود ندارد، در حال آسیب شناسی در این حوزه هستیم، از سویی بانوان روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ضعیف تری دارند.

وی یادآور شد: طرح توان افزایی بانوان خلاق از جمله برنامه های امور بانوان معاونت علمی است که در حال انجام است و بر این اساس مرکز نوآوری ویژه بانوان نیز راه اندازی شده است .

همچنین در این رویداد برخی از بانوان موفق تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند و علاوه برآن تفاهم نامه ای با هدف مشارکت بانوان بین امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون ملی زنان بازرگان امضا شد.

رویداد «اشتراک‌گذاری تجربیات بانوان فعال شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا» توسط مرکز امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا رونق فعالیت‌ها در زیست بوم فناوری و نوآوری بانوان سرعت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =