۹ روستای کردستان در سلطه برف است

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: به دلیل بارش‌های هفت گذشته و تداوم شدت کولاک در استان راه ارتباطی برخی روستاها مسدود شده بود که با تلاش راهداران تنها ارتباط ۹ آبادی قطع است.

دانش زندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این روستاها عمدتا در دیواندره و سقز قرار دارند که هم‌اکنون راهداران برای بازگشایی آنها در تلاش هستند.

وی با اشاره به اینکه بارش برف و کولاک از ۱۱ تا ۲۷ بهمن در این استان فعالیت داشته اضافه کرد: در این مدت راهداران ۳۶ هزارو ۱۱۸ کیلومتر باند راه روستایی را برف روبی کردند.

زندی با بیان اینکه ۹۶۳ دستگاه در این مدت درگیر کارهای برف روبی راه های روستایی استان بودند افزود: راه ارتباطی یک هزار و ۱۵۰ روستا در این مدت به صورت دوره ای در روزهای مختلف مسدود شده بود که با توجه به مسدود شدن چند باره برخی روستاها به دلیل شدت کولاک راهداران ۲ هزار و ۱۷۲ بار اقدام به بازگشایی روستاها کردند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود. همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =