شهید سلیمانی زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: سردار پرافتخار و مجاهد فی سبیل‌الله سپهبد حاج قاسم سلیمانی با درک  صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد.

به گزارش وزارت دفاع، سرتیپ سعید شعبانیان روز یکشنبه با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام شامخ مادر و تسلیت اربعین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: دوران مقدس سربازی فرصت مغتنمی برای جوانان و تجربه‌ای گرانسنگ است که معمولاً جوانان در سنین بالاتر از آن به نیکی  یاد می‌کنند.

وی با اشاره به رشادت‌های سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی خطاب به جوانان سرباز افزود: این سردار پرافتخار و مجاهد فی سبیل الله  با درک صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد و  وصیت کرد که او را تنها سرباز بنامند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه جوانان طی دوران خدمت تنها ۲۱ ماه دوران نظامی‌گری را تجربه و سپس از یگان‌های نیروهای مسلح منفک می‌شوند، بیان کرد: حاج قاسم طی ۴۰ سال جانفشانی خود با نگاهی راهبردی  به مفهوم سربازی، جانانه از ارزش‌های اسلام دفاع کرد و جوانان با تأسی از این شهید بزرگ اسلام باید به عمق و ژرفای فرصت خدمت در نیروهای مسلح پی برده و خود را به لحاظ دینی و معرفتی تقویت کنند.

شعبانیان با تشریح مولفه‌های رفتاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: هر برگ از زندگی سراسر افتخار این شهید بزرگوار برای ملت ایران درسی بزرگ و آموزنده است چرا که او الگوی دفاع، استکبارستیزی و مقاومت و فرمانده با بصیرتی بود که تمام راهبردها را به تاکتیک تبدیل می‌کرد.

وی تلاش در گمنام ماندن، خاضع و خاشع بودن، شهادت‌طلبی، وارستگی مادی و دنیایی، اخلاص در عمل، شب زنده‌داری و مجاهدت را از ویژگی‌ها و خصائل رفتاری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و خطاب به جوانان گفت: سردار پر افتخار اسلام از سیم خاردار نفس خود  عبور کرد و بر همین مبنا توانست از سیم خاردار دشمن عبور و قله‌های دشمن را درنوردد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه امریکا در محاسبات خود در به شهادت رساندن حاج قاسم اشتباه بزرگی را مرتکب شد، گفت: شهید سلیمانی یک مکتب الهام بخش و حیات دهنده بود که به برکت خون پاکش هزاران سلیمانی در ایران و سایر کشورهای منطقه و جهان را پرورش داد.

شعبانیان دامنه و ابعاد این شهادت را سیلی سپاه پاسداران با موشک‌های نقطه‌زن قیام و فاتح وزارت دفاع عنوان و تصریح کرد: عین الاسد آمریکا تبدیل به عین‌الجسدی شد که صدها کشته و مجروح آمریکایی بر جای گذاشت و از این مهمتر هیمنه و حیثیت آمریکا و شیطان بزرگ مورد هدف جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

وی تأکید کرد: حاج قاسم تنها دارنده نشان ذوالفقار از دستان مبارک فرمانده معظم کل قوا، به عنوان یک سرباز مخلص در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی جاودان خواهد ماند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه خطیر خدمت مقدس سربازی گفت: خدمت وظیفه عمومی خدمت مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد. هم خانواده‌ها و هم آحاد جوانان، باید اهمیت آن را درک کنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند.

شعبانیان با اینکه مرکز  شهدای جوادنیای وزارت دفاع جزو بهترین مراکز آموزش سربازان در سطح  نیروهای مسلح است،  افزود: تمام سعی و تلاش فرماندهان حوزه خدمت سربازی در نبروهای مسلح و وزارت دفاع معطوف به ارتقای سطح آمادگی رزمی و ارتقای بصیرت انقلابی و معنویت سربازان در مقابله با جنگ نرم استکبار جهانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =