بالگرد هلال‌احمر به روستاهای محصور در برف آذربایجان‌شرقی اعزام شد

تبریز-ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: با درخواست استاندار این استان یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر برای کمک رسانی به اهالی روستاهای محصور در برف اعزام شد.

هادی موسوی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: به دنبال بارش شدید برف و کولاک طی روزهای گذشته در آذربایجان شرقی و بسته شدن راه های روستایی تعدادی از روستاهای شهرستان های میانه، هشترود و چاراویماق، با درخواست استاندار و دستور رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، بالگرد یاد شده برای توزیع بسته های نان و سایر اقلام مورد نیاز از امروز شنبه ماموریت خود را آغاز کرد.

وی  اولین ماموریت این بالگرد را توزیع بسته های نان در روستاهای محصور در برف شهرستان های میانه، هشترود و چاراویماق اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، بارش برف و کولاک شدید روزهای اخیر در آذربایجان شرقی راه بیش از ۴۰۰ روستا را بسته بود که روز گذشته با تلاش نیروهای راهداری راه ارتباطی ۱۳۰ روستا بازگشایی شد و تلاش می شود راه ارتباطی سایر روستاها نیز امروز و فردا بازگشایی شود.

هم اکنون راه ارتباطی حدود ۸۰ روستای شهرستان میانه، ۵۵ روستای شهرستان چاراویماق، ۷۰ روستای شهرستان هشترود، ۴۰ روستای شهرستان بستان آباد و چند روستای سایر شهرستان ها بسته است.

این روستاها در مناطق کوهستانی و برف گیر آذربایجان شرقی واقع هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =