سردار تنگسیری:حضور آمریکا در خلیج فارس عامل ناامنی است

آبادان - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حضور آمریکا در خلیج فارس عامل ناامنی است گفت: خلیج فارس دریایی امن است و نیازی به حضور نظامی کشورهای بیگانه درآن نیست.

سردارپاسدار علیرضا تنگسیری یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:آمریکا دشمن ماست و از بابت دشمنی در منطقه حضور دارد ولی نیازی به حضور کشورهای دیگر در خلیج فارس به بهانه امنیت نیست.

وی افزود: با همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس میتوانیم امنیت این آبراه راهبردی و حیاتی را  حفظ و برقرار کنیم.

سردار تنگسیری گفت:سکوهای نفتی ما و کشورهای دیگر در منطقه خلیج فارس در امنیت هستند و هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند.

وی آمریکا را عامل ناامنی و راهزنی در خلیج فارس دانست و افزود:آمریکایی ها به بهانه‌های واهی قصد دارند به حضور نامشروع خود در منطقه مشروعیت ببخشند و متاسفانه برخی سران خود فروخته منطقه آنها را همراهی می‌کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر برای یکی از ناوهای هسته‌ای آمریکایی در ۲۵۰ هزار متر مربع وسعت خلیج فارس اتفاقی بیافتد آلودگی تا ۱۱ سال در آبهای منطقه باقی می ماند و بدون شک این مردم منطقه هستند که مضرر می‌ شوند.

سردار تنگسیری گفت:بدون شک آمریکا از این تهدید زیست محیطی ضرر نمی‌کند و این کشورهای منطقه هستند که متضرر می‌شوند و از این بابت به عنوان یک کشور مسلمان دلسوز کشورهای همسایه هستیم.

سردار تنگسیری به منظور شرکت در مراسم سالروز عملیات والفجر۸ یکشنبه به اروندکنار سفر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =