۴۰ میلیارد تومان برای مقابله با گرد و غبار در خراسان جنوبی اختصاص یافت

بیرجند- ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌های انجام شده در ارتباط با تخصیص اعتبارات سال ۹۸ استان، ۴۰۰ میلیارد ریال برای فعالیت‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای با پدیده گرد و غبار در نظر گرفته شده است.

حسن اکبری روز یکشنبه اظهار داشت: از این میزان ۳۳۲ میلیارد ریال برای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به منظور انجام عملیات نهالکاری، بوته‌کاری، مدیریت روان آب، نهالکاری روی مالچ، آبیاری و مراقبت نهالکاری و بوته کاری سنواتی، احداث باد شکن، مدیریت چرا و قرق پیش بینی شده است.

وی افزود: ۶ میلیارد و ۱۵۱ میلیون ریال برای جهاد کشاورزی به منظور انجام عملیات کشاورزی حفاظتی و ۶۰ میلیارد ریال برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان با هدف انجام عملیات حفاظت، قرق و مدیریت چرا و کاهش اثرات گرد و غبار، مراقبت، آبیاری و واکاری و حفظ و نگهداری ایستگاه‌های پایش و آنالیز گرد و غبار و تامین و تجهیز ایستگاه‌های پایش و آنالیز گرد و غبار اختصاص یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: همچنین پنج میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال در راستای طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی و پنج میلیارد ریال برای سازمان زمین شناسی کشور پیش بینی شده است.

وی افزود: براساس مصوبات کارگروه مقابله با گرد و غبار استان دستگاه‌های دارای اعتبار، مکلف به پیگیری جذب اعتبارات برای استان و ارائه گزارش مستمر هستند.

وی با بیان اینکه در فاز اول ۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال اعتبارات به اداره کل حفاظت  محیط زیست استان تخصیص یافته است گفت: با استفاده از این میزان اعتبار بخشی از عملیات مراقبت و آبیاری پروژه‌های نهالکاری و بذرپاشی هلالی‌های آبگیر در مناطق تحت مدیریت و حفظ و نگهداری ایستگاه‌های گرد و غبار به اتمام رسیده است.

اکبری ادامه داد: همچنین مقدمات اجرای پروژه‌های حفاظت، قرق و مدیریت چرا در مناطق تحت مدیریت و مراتع نایبندان طبس در دست اقدام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =