ساختار فعالیت بانوان باید در زیست‌بوم نوآوری ایجاد شود

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما باید در دولت و کشور ساختاری ایجاد کنیم که بانوان در زیست‌بوم نوآوری مختص به خود فعالیت کنند.

سورنا ستاری روز یکشنبه در اولین رویداد اشتراک گذاری تجربیات بانوان فناور و خلاق ایران با نام «از نو» که با حضور جمعی از زنان موفق در شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه هنری تبلیغات اسلامی برگزار شد افزود: زنان در زمین بازی در بیرون از خانه کار می کنند که در اختیار مردان است، قوانین آن را مردان نوشته اند، بخش زیادی از آن را مردان اداره می کنند و این کار بسیار سختی است.

وی با بیان اینکه باید ساختاری ایجاد کنیم که زنان در زیست بوم مختص به خود فعالیت کنند، اظهار داشت: ما دارای یک مذهب چند صد هزار ساله و فرهنگی غنی هستیم و باید در این زمینه مدل بومی خود را ایجاد کنیم، اکنون زیرساخت زیست بوم دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان زمان مناسبی را برای ایجاد زیست بوم اختصاصی فراهم کرده است.

ستاری ادامه داد: افراد در زیست بوم دانش بنیان مهم هستند و اکنون در این حوزه مردان غالب هستند، در دانشگاه ها و دروس دانشگاهی نیز حضور تفکرات و تالیفات مردان تدریس می شود، در صورتی که تحلیل یک زن با یک مرد از مسایل متفاوت است، دریچه دید یک زن با یک مرد تفاوت دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: تشکیل این اکوسیستم هزینه زیادی دارد و بسیار سخت است، امیدواریم برگزاری چنین رویدادهایی کمک کند که دریچه جدید تشکیل شود و بتوانیم به مدلی برسیم که زنان موفقی بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: این حوزه حوزه ای است که می تواند سریع رشد کند و به نتیجه برسد، ما در حوزه دانش بنیان به رغم اینکه از مدل های خارجی استفاده کرده ایم اما مدل بومی و توسعه ای خود را نیز داریم و توانستیم این امر را بومی کنیم.

ستاری یادآور شد: فرآیند راه اندازی زیست بوم مختص بانوان باید در کشور بومی شود، کشور و زنان ما با تمام مسایلی که در داخل و خارج دارند باید به نقش جدیدی که دارند برسند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =