هزار و ۱۵۰ نفر اجرای انتخابات در جغتای خراسان رضوی را بر عهده دارند

سبزوار- ایرنا- فرماندار جغتای گفت: برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان خراسان رضوی هزار و ۱۵۰ نفر در بخش‌های نظارت و بازرسی مشغول فعالیت هستند.

مرتضی محبی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در این شهرستان فراهم است و ۵۳ شعبه ثابت و سیار اخذ رای برای این منظور در نظر گرفته شده است. 

وی ادامه داد: دشمن با راه‌اندازی جنگ اقتصادی و رسانه‌ای به دنبال کاهش حضور مردم در عرصه انتخابات است لذا حضور گسترده آحاد جامعه پای صندوق های رای دشمن را مایوس خواهد کرد.

وی گفت: مردم ایران طی هفته های گذشته با حضور میلیونی در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن انسجام ملی را به نمایش گذاشتند و این حضور پرشور در انتخابات نیز تجلی خواهد یافت.

حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن دارای ۲ کرسی نمایندگی مجلس است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.        

"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس بطور همزمان دوم اسفند برگزار خواهد شد.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

مرکز شهرستان ۴۸ هزار نفری جغتای در ۳۵۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =