۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83676604
۰ نفر

برچسب‌ها

دو کارمند چینی میدان نفتی عراق در حمله مسلحانه زخمی شدند

بغداد - ایرنا - شرکت نفت استان «میسان» در جنوب شرقی عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد که دو کارمند چینی شرکت نفتی «الحلفایه» این استان در جریان تیراندازی افراد ناشناس زخمی شدند.

«خالد واهم» مدیر اطلاع رسانی شرکت نفت میسان در این ارتباط گفت که در اثر تیراندازی افراد ناشناس صبح امروز دو کارمند چینی شاغل در میدان نفتی الحلفایه در نزدیکی «العماره» مرکز استان میسان زخمی شدند.

وی خاطر نشان کرد که به دنبال این حمله، شرکت نفتی میسان از نقل و انتقال کارکنان بین میادین نفتی جلوگیری به عمل آورده و تحقیقات در مورد حادثه آغاز شده است.

«پترو چاینا» یکی از مهمترین شرکت های چینی فعال در سرمایه گذاری و استخراج نفت از میادین نفتی استان میسان به ویژه میدان نفتی الحلفایه است.

این میادین نفتی با پیش بینی حدود سه میلیارد و 800 میلیون بشکه نفت یکی از بزرگترین میادین نفتی این استان به شمار می رود که اکنون روزانه بیش از 200 هزار بشکه نفت از آن برداشت می شود.

وزارت نفت عراق با همکاری این شرکت چینی و شرکت «CPECC» (چین) درصدد بهره برداری از گاز همراه استخراج نفت در این میدان نفتی به ظرفیت 300 میلیون متر مکعب است.

این دومین مورد حمله به کارکنان شرکت چینی پترو چاینا در چهار سال اخیر است و پیش از این نیز در نوامبر 2016 افراد مسلح ناشناس برای مدتی معاون مدیر شرکت پترو چاینا را در میدان نفتی الحلفایه ربوده بودند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =