ایجاد آینده بهتر برای زنان نیازی به تفکرات غربی ندارد

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: برای حمایت و فراهم کردن یک آینده بهتر برای زنان نیازی به تبعیت از تفکرات غربی وجود ندارد.

صدیقه ربیعی روز دوشنبه به همراه جمعی از زنان فعال استان قزوین در دیدار با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه افزود: هفته زن به این دلیل با ولادت حضرت فاطمه (س) پیوند خورده که بگوید الگوی زن ایرانی این بانوی اسلام است.

وی اضافه کرد: روز زن به ما یادآوری می‌کند که باید در راه فاطمه (س) قدم برداشت و از این بانوی اسلام در تمام عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه الگوبرداری کرد.

ربیعی با بیان اینکه امروز زنان در تمام عرصه‌های اجتماعی پیشرفت کرده‌اند، گفت: در کدام دبیرستان و دانشگاه سراغ دارید که زنان پیشرفت علمی نکرده باشند؟ امروز زنان در تمام عرصه‌های کارآفرینی، صنعت، تجارت و مسائل فرهنگی به پیشرفت و توسعه دست یافته‌اند.

این مسؤول تصریح کرد: زنان به عنوان نیمی از جامعه کشورمان با بردباری و متانت در حال رفع کاستی‌ها و نواقص هستند و با وجود برخی نابرابری‌ها هرگز از حرکت نمی‌ایستند.

ربیعی با بیان اینکه برخی نگاه‌های افراط و تفریط و نابرابری‌ها در جامعه زنان را آزرده خاطر می‌کند، اظهار داشت: از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون زنان جامعه با وجود فراز و نشیب‌های متعدد همواره به علت برخی تبعیض‌ها و نگاه‌های غیرمنطقی نتوانسته‌اند به اهداف مورد نظر دست یابند که در این راستا همه باید مساعدت و همکاری کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خاطرنشان کرد: حمایت از زنان نباید فقط به روز زن خلاصه شود و سخن گفتن از مشکلات این قشر باید به عنوان یک دغدغه کلی در جامعه تبدیل شود.

استان قزوین در تصدی مدیران زن جزو ۱۰ استان اول در کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =