بودجه سال ۹۹ شهرداری بیرجند با ۴۰ درصد افزایش تصویب شد

بیرجند - ایرنا - کلیات بودجه سال ۹۹ شهرداری بیرجند با ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال جاری به تصویب شورای اسلامی شهر بیرجند رسید.

به گزارش روز یکشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند، شهردار، معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر امور مالی شهرداری روز گذشته با حضور در شورای اسلامی شهر گزارشی درخصوص متمم بودجه ۹۸ و بودجه ۹۹ شهرداری ارائه دادند و کلیات متمم بودجه ۹۸ و کلیات بودجه ۹۹ شهرداری توسط اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند تصویب شد.

شهردار بیرجند در این نشست با بیان اینکه در متمم بودجه سال جاری و بودجه سال ۹۹، اقداماتی که ماهیت عمرانی دارند درج شده است گفت: هیچ پروژه جدیدی را برای سال آینده تعریف نکرده‌ایم و هدف ما تکمیل پروژه‌های ناتمام قبلی است.

محمدعلی جاوید اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های قبلی از جمله پارک جنگلی، پارک نشاط، پارک‌های محله، ساختمان درشکه خانه، میدان شهدا، میدان فرودگاه، دیوار یخی، فرهنگسرا، آسفالت معابر شهر و غیره در سال ۹۹ در دستور کار شهرداری بیرجند قرار دارد.

وی تصریح کرد: تنها پروژه‌ای که هر سال تکرار می‌شود و هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده، پروژه جایگاه پسماند است که تمام اقدامات زیرساختی اولیه در این خصوص انجام شده و فقط نصب دستگاه‌های پردازش باقی مانده است.

شهردار بیرجند گفت: سیستم پسماند در بیرجند به گونه‌ای است که امکان جمع‌آوری پسماند از طریق سطل‌های زباله وجود ندارد لذا چنانچه پنج میلیارد تومان برای تهیه و نصب دستگاه‌های پردازش هزینه شود، ممکن است خروجی لازم را نداشته باشد.

وی در پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مبنی بر تسویه حساب اضافه کاری‌های معوق پرسنل شهرداری اذعان داشت: با گذشت ۲۶ ماه از حضور در شهرداری بیرجند، تاکنون ۲۶ ماه حقوق و ۳۰ ماه اضافه کار پرداخت شده و این در حالی است که از هفت ماه اضافه کار معوق پرسنل در زمان مدیریت قبلی شهرداری، فقط ۲ ماه باقی مانده که امیدواریم به زودی تسویه شود.

وی با تشکر از اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر به مجموعه مدیریت شهری خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم آنچه برنامه‌ریزی و در بودجه پیش بینی شده است در سال ۹۹ محقق شود.

بودجه شهرداری بیرجند ۱۸۸ میلیارد تومان است

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند هم گفت: بودجه شهرداری بیرجند برای سال ۹۹ حدود ۱۸۸ میلیارد تومان است.

ابراهیم تقی‌زاده در نشست شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه باید لایجه بودجه شهرداری بیرجند با سرعت بیشتری روال کار خود را طی‌ کند اظهار داشت: متمم بودجه سال جاری نیز از موضوعات حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری بیرجند برای سال ۹۹ حدود ۱۸۸ میلیارد تومان است بیان‌ کرد: این در حالی است که اصل بودجه شهرداری در سال ۹۸ حدود ۱۳۲ میلیارد تومان بود.

رییس شورای شهر بیرجند گفت: براساس گفته متولیان امر در شهرداری ۴۸ درصد بودجه شهرداری در سال ۹۹ را بودجه جاری و ۵۲ درصد را بودجه عمرانی تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به متمم بودجه سال ۹۸ ادامه داد: متمم بودجه سال ۹۸ حدود ۱۷۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

تقی‌زاده با اشاره به برخی انتقادات اعضای شورای شهر بیرجند در زمینه معوقات اضافه‌کاری کارگران شهرداری گفت: در ابتدای مدیریت شهرداری برخی کارگران هفت یا هشت ماه حقوق معوقه داشتند که الان پرداختی‌ها به روز شده است.

وی افزود: این مسئله یکی از نقاط مثبت در مجموعه شهرداری بیرجند است و در مورد سه ماه حقوق معوقه برخی کارگران از سال ۹۶ (مربوط به مدیریت قبلی شهرداری) با بررسی‌های لازم تعیین تکلیف توسط شهرداری صورت خواهد گرفت.

روند افزایشی بودجه شهرداری از سال ۹۶

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری بیرجند هم در این جلسه درباره بودجه شهرداری در سنوات اخیر گفت: بودجه شهرداری مرکز و مناطق و سازمان‌های تابعه آن در سال ۹۶ مبلغ ۶۹ میلیارد تومان بود که در متمم به ۷۳ میلیارد تومان رسید و سال ۹۷ بودجه شهرداری بیرجند، مناطق و سازمان‌های تابعه ۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که در متمم به ۱۰۷ میلیارد تومان رسید.

جواد بهدانی افزود: امسال نیز بودجه اولیه شهرداری مرکز، مناطق و سازمان‌های تابعه ۱۳۲ میلیارد تومان با سهم جاری ۴۷ درصدی و سهم عمرانی ۵۳ درصدی بود که در متمم با افزایش ۲۹ درصدی به ۱۷۰ میلیارد تومان شامل سهم جاری ۴۸ درصدی و سهم عمرانی ۵۲ درصدی رسیده است.

وی بیان کرد: بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری بیرجند، مناطق و سازمان‌های تابعه در مجموع ۱۸۸ میلیارد تومان با نسبت سهم جاری ۵۲ درصد و سهم عمرانی ۴۸ درصد است که ۹۰ درصد سهم عمرانی برای تکمیل پروژه‌های سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

معاون شهردار بیرجند درخصوص وضعیت خرید و فروش املاک شهرداری گفت: سال قبل مجوز فروش ۲۱ قطعه از املاک متعلق به شهرداری را داشتیم که پنج قطعه را فروختیم و بیش از ۲ برابر درآمد آن را در پروژه طرح فرزان برای تملک هزینه کردیم و امسال هم مجوز فروش ۴۴ قطعه را داشتیم که ۱۴ قطعه را فروختیم و قصد ادامه فروش در سال جاری را نداریم.

وی تصریح کرد: در مجموع طی امسال و سال گذشته ۱۹ قطعه از املاک شهرداری را فروخته‌ایم و حداقل دو برابر آن به املاک شهرداری اضافه شده است.

در ادامه این نشست پروژه‌های استقبال از بهار و خرید گل و گیاه با اعتبار یک میلیارد تومان، باغ مفاخر (باغ ملی) با اعتبار پنج میلیارد تومان، پارک‌های محلی (انقلاب، الهیه، اجتهاد مهرشهر) یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، فاز ۳ پارک خطی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، پارک مهرشهر چهار میلیارد تومان، پارک جنگلی و بند دره چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پروژه‌های آرامستان در مجموع ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، بهسازی و احداث بازارهای روز یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان، بازسازی آسفالت معابر با اولویت معابر اصلی ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، خرید و بازسازی اتوبوس‌های شرکت واحد چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، تملک املاک و احداث پارکینگ‌های طبقاتی ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، مطالعات ساختمان مرکزی شهربازی در حاشیه بلوار صنعت و معدن (مقابل دانشگاه صنعتی) ۱۰۰ میلیون تومان، تکمیل و تجهیز فرهنگسرا هشت میلیارد تومان از عناوین پروژه‌های مربوط به بودجه سال ۹۹ شهرداری بیرجند اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =