ترجمه قرآن به زبانهای مختلف از برکات جامعه المصطفی است

مشهد- ایرنا- رییس جامعه المصطفی شعبه خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار پس از انقلاب قرآن کریم به چهار زبان مهم چینی، اویغوری، ژاپنی و تایلندی ترجمه شده است که این امر از برکات جامعه المصطفی است.

حجت الاسلام محمد رضا صالح روز یکشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث شعبه جامعه المصطفی خراسان رضوی افزود: نهاد جامعه المصطفی از آغاز انقلاب تا کنون خدمات بسیار بزرگی در حوزه معرفی اسلام ناب محمدی در سطح بین المللی انجام داده که ترجمه قرآن کریم یکی از مهمترین این خدمات است و ترجمه این کتاب الهی به چند زبان دیگر از جمله روسی نیز در دست انجام است 

وی ادامه داد: هدف جامعه المصطفی به عنوان شجره طیبه انقلاب معرفی اسلام ناب محمدی در اقصی نقاط عالم است و هم اکنون صدها طلبه علاقه مند از ۱۰۰ کشور جهان از جمله هزار طلبه خواهر از ۴۰ کشور جهان در شعبه مشهد جامعه المصطفی تحصیل می کنند.

یکی از استادان جامعه المصطفی نیز در این مراسم گفت :خدمات شجره طیبه جامعه المصطفی به دنیای اسلام ثمرات و خیرات بسیاری به همراه داشته است.

آیت الله مصطفی شاهرودی افزود: امروز شاهد آن هستیم که از اقصی نقاط جهان طلبه های مشتاق و جوان برای تحصیل علوم اسلامی در جامعه المصطفی به ایران می آیند و این از برکات انقلاب اسلامی است.

معاون فرهنگی و تربیتی جامعه المصطفی شعبه خراسان رضوی نیز گفت :مراسم اختتامیه این جشنواره بین‌المللی در ایام الله دهه فجر در قم برگزار شد و ما امروز در این مراسم از مدال آوران مشهدی شرکت کننده در این جشنواره قدردانی و تجلیل می کنیم.

غلامحسین عصار زاده افزود: در این جشنواره ۶۴۵ نفر از طلاب خواهر و برادر جامعه المصطفی شعبه مشهد شرکت داشتند که توانستند ۳۲ رتبه از جمله رتبه نخست رشته قرائت، رتبه نخست رشته حفظ کل قرآن کریم و رتبه سوم رشته قرائت برادران را کسب کنند و در بخش خواهران نیز رتبه نخست و دوم حفظ کل قرآن کریم، رتبه نخست و دوم سوره های منتخب و  رتبه نخست و دوم رشته ترتیل را شرکت کنندگان جامعه المصطفی مشهد کسب کردند. 

جامعه المصطفی العالمیه نهادی حوزوی و بزرگ‌ترین مرکز آموزش بین‌المللی تشیع است که در بیش از ۶۰ کشور جهان نمایندگی مستقل دارد. این نهاد حوزوی، آموزش‌های خود را در ۱۲۹ رشته آموزشی و ۶ حوزه دانشی فقه و اصول، قرآن و حدیث، حکمت و مطالعات ادیان، تاریخ و سیره، علوم انسانی اسلامی و ادبیات زبان‌ها و فرهنگ‌شناسی ارائه می‌دهد. دوره‌های اصلی جامعه المصطفی به هفت زبان دنیا برگزار می‌شود.
در حال حاضر حدود ۱۰ هزار طلبه از ۱۳۰ ملیت در سطوح مختلف تحصیلی در جامعه المصطفی العالمیه در داخل کشور مشغول به تحصیل هستند. ضمن اینکه طی ۴۰ سال فعالیت این نهاد حوزوی تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر در سطوح مختلف از کشورهای گوناگون جهان از این مرکز فارغ التحصیل شده اند.

تاکنون بیش از ۵۰۰ مرکز قرآنی توسط دانش آموختگان جامعه المصطفی در کشورهای گوناگون تاسیس شده است که این مهم بخشی از دستاوردهای قرآنی این نهاد به شمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =