کرمانشاه باید جزء ۱۰ استان‌ جذاب برای سرمایه‌گذاری باشد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: خرسندیم که فضای بهبود کسب و کار استان بر پله هفدهم قرار گرفته ولی هنوز ۱۶ استان پیش از ما قرار دارند، باید جزء ۱۰ استان جذاب کشور برای سرمایه‌گذاری باشیم.

هدایت حاتمی روز یکشنبه در نشست کمیته کسب و کار استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: باید بدانیم که فرش ۱۵ استان قرمزتر از ما است و از ما بهتر توانسته اند برای سرمایه گذاری بازاریابی کنند. 

وی اظهار داشت: کرمانشاه استانی مستعد و پرجاذبه برای سرمایه گذاری است و این مقوله بارها عنوان شده و نباید سرمایه گذار را با ایجاد فضای کسب و کار نامساعد ناامید کرد و همه براین باورند که این مشکل باید رفع شود.
حاتمی افزود: سالانه نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد تومان در مشاغل خرد، متوسط، صنعت، پتروشیمی، دامداری و غیره سرمایه گذاری می شود.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه اضافه کرد، اقدامات خوبی در استان در حال شکل گرفتن است ولی نمی گوییم که مشکلات حل شده بلکه می گوییم در مسیر خوبی قرار گرفته ایم که آمار و ارقام بیکاری، تورم و شاخص های بهبود فضای کسب و کار این مطلب را نشان می دهد.
وی معتقد است، این خیلی مهم است که تغییر مدل کاری را پذیرفته ایم و براین باورم که حس خوبی در فعالان اقتصادی نسبت به دهه های گذشته شکل گرفته است و ما موظف هستیم که این احساس را در سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استمرار دهیم که در این صورت در این استان سرمایه گذاری و همه دارایی خود را پهن می کنند.
به گفته حاتمی، پس ما مسوول هستیم تا حس فعالان اقتصادی را نسبت به دولت و خدمات آن بهبود ببخشیم که این کمیته همین هدف را دنبال می کند.
حاتمی ادامه داد: هیچ کس نمی تواند با عنوان اشباع بازار مانع مجوز برای کسب و کار شود که در غیر این صورت متخلف است و باید پاسخگو باشد.
وی ادامه داد: باید فضای کسب کار و فرصت های سرمایه گذاری شفاف باشد و این شفافیت در همه ادارات رعایت شود و نباید خروجی عملکرد تنها در آماری محدود ختم شود.
حاتمی اضافه کرد، در کرمانشاه با نظام توزیع مشکل داریم که این جزء شاخص هایی است که امتیاز ما را کم‌ می کند باید خدمتگزاری افرادی همچون استاندار کرمانشاه به فرهنگ‌ تبدیل‌ شود.
به گفته وی، نباید از اطلاع رسانی در مورد کاستی ها و کم کاری ها ناراحت شویم باید برای رضای خدا کار کنیم، مسوولان برای ایجاد همه مولفه های کسب و کار تلاش کنند و نباید فضا را ملتهب کنند. 

نرخ بیکاری استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت در پاییز امسال ۱۶.۳ درصد از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است.

گفته می شود بیش از ۱۵۰ هزار نفر بیکار هم اکنون در استان کرمانشاه وجود دارد که هر سال هفت هزار و ۵۰۰ نفر به آنها اضافه می شود.

اکنون هزار و ۲۷ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۳۸ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال در استان وجود دارد که ۳۰ هزار و ۲۸۴ نفر در آنها مشغول به کار هستند.