۱۲۰ عکس برگزیده جشنواره خیام در قم به نمایش درآمد

قم – ایرنا – رییس انجمن عکاسان قم گفت: ۱۲۰ اثر برگزیده هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام از هنرمندان عکاس کشورهای مختلف در نگارخانه فرهنگ قم به نمایش درآمده است.

ابراهیم سلیمانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۹ هزار عکس از عکاسان ۵۷ کشور دنیا به دبیرخانه عکس جشنواره خیام ارسال‌شده که از این تعداد ۱۲۰ اثر در این نمایشگاه به نمایش عموم درآمده است.

وی بابیان این‌که این نمایشگاه از ۲۴ بهمن در قم برپاشده و تا ۳۰ بهمن ادامه دارد، گفت: علاقه‌مندان و هنرمندان عکاس استان می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ با مراجعه به این نمایشگاه واقع در خیابان شهیدان فاطمی، از این آثار بازدید کنند.

رییس انجمن عکاسان قم افزود: جشنواره عکس خیام تنها جشنواره بین‌المللی عکس جمهوری اسلامی است که با همکاری موسسه خیام و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود و ازجمله رویدادهای معتبر جهانی در حوزه عکاسی است.

سلیمانی ادامه داد: آثار به نمایش درآمده در قم از کشورهای مختلف ازجمله نیجریه، ‌چین و مالزی است.

وی ادامه داد: آثار برگزیده دوره‌های مختلف جشنواره بین‌المللی عکس خیام در قم به نمایش درآمده است که این موضوع موجب شده تا عکاسان استان با آخرین تکنیک‌های عکاسی روز دنیا آشنا شوند.

رییس انجمن عکاسان قم اظهار داشت: عکاسان استان ازجمله هنرمندان شناخته‌شده کشور در این رشته هنری هستند که در این جشنواره همه‌ساله حضور چشمگیری داشته‌اند و آثار آن‌ها توانسته به‌عنوان آثار برگزیده و حتی منتخب جشنواره هم انتخاب شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =