۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83676483
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی در راه بوشهر

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز چهارشنبه هفته جاری سامانه جدید بارشی وارد این استان می‎شود.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با ورود این سامانه برای استان بوشهر وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق و در روز پنجشنبه افزایش سرعت وزش بادهای جنوبی روی دریا پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین از امروز با نفوذ امواج ناپایدار، افزایش تدریجی پوشش ابر، احتمال وقوع بارش خفیف و پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق در برخی نقاط شمالی استان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دور از انتظار نیست.

مساعدی ادامه داد: همچنین در هفته جاری به سبب جریان‌های گرم جنوبی دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت که افزایش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه محسوس‌تر است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و مه صبحگاهی، بتدریج افزایش ابر و فردا روی دریا و مناطق شمالی احتمال بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می‌‏شود.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و از امشب بتدریج روی دریا و سواحل شمالی و مرکزی استان ۱۲ تا ۳۸ و گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.
وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا  ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از امشب بتدریج در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۵۰ و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۱:۰۳ بامداد، جزر اول ۶:۴۳ ، مد دوم ۱۳:۵۹ و جزر دوم ۲۱:۵۳ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =