نامزد انتخابات خبرگان در فارس: روحانیت باید مانند پزشک درمانگر جامعه باشد

شیراز- ایرنا- نامزد انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در فارس با تاکید بر ارتباط بی واسطه روحانیون و مردم گفت: روحانیت همچون پزشک باید درمانگر مشکلات روحی و روانی جامعه باشد.

 حجت‌الاسلام مصطفی منتظری یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: ارتباط بدون واسطه با مردم و حمایت از قشر محروم از جمله ویژگی هایی است که در جامعه روحانیت مشهود است.  
وی ادامه داد: آماده ام با حضوری جدی در انتخابات ؛رقابت را در کنار رفاقت با کاندیدای دیگر مجلس خبرگان رهبری ایجاد کنم.‌
این نامزد انتخابات خبرگان رهبری بیان کرد:‌وامدار هیچ گروه سیاسی نیستم، وکیل مردم و قشر محروم جامعه هستم و اگر گروه‌ها و کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از من حمایت کنند حمایت آنان را با کمال میل می پذیرم. 
منتظری گفت: در سوابق علمی خویش حضور در دانشگاه صنعتی شریف و حوزه علمیه قم را در کارنامه دارم از این رو با مشکلات جامعه بدون واسطه آگاهی و با محیط علمی برتر کشور نیز آشنایی کامل دارم. 
این کاندیدای اولین دوره انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر گام دوم انقلاب عنوان کرد: یکی از معیارهایی که در گام دوم انقلاب مد نظر رهبر معظم انقلاب است حضور جوانان در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی ،اقتصادی است از این رو حضور کاندیداهای مختلف و جوان در عرصه انتخابات می‌تواند محقق کننده این خواست رهبری باشد. 
او افزود: انتظار از مردم استان فارس این است که با حمایت از جوانان زمینه حضور جوانان انقلابی را در عرصه های کلان کشوری فراهم کنند تا شاهد رشد و شکوفایی کشور در تمام شاخصه های اجتماعی و اقتصادی باشیم. 
منتظری اظهار کرد: یکی از شعارهایی اصلی که برای انتخابات درنظر گرفته شده شعار فرهنگی است چون حال فرهنگ در استان فارس خوب نیست ، به علت مشکلاتی که در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی وجود دارد باید مسوولان استان پاسخگوی مطالبات مردمی باشند تا شاهد ارتقای فرهنگ عمومی در استان فارس باشیم. 
وی گفت:‌کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری باید از اشرافی گری فاصله بگیرند و در انتخابات نیز پول های نامتعارف برای تبلیغات هزینه نکنند، اگر کاندیدایی از منبع دوستان خود نسبت به جذب منابع مالی برای انتخابات اقدام کند این جذب تسهیلات مالی منجر به فساد در آینده خواهد شد. 
منتظری بیان کرد: خبرگان مشاوران امین رهبری هستند و قانون نیز وظیفه این مجلس را مشخص کرده و با توجه به پایگاه رای مردمی اعضای مجلس خبرگان رهبری دارای پایگاه ویژه ای در میان مردم هستند و می‌توانند مشکلات جامعه را بدون واسطه به مسئولین  انتقال دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از تبلیغات برخی نامزدهای انتخابات دوم اسفندماه در شیراز گفت: چرا افرادی که همه مردم آنها را می‌شناسند، اقدام به تبلیغات غیرمعمول و مسرفانه می‌کنند؟
منتظری اظهار داشت:  در کل استان فارس، چهار بنر تبلیغاتی داشتم که همه را همراه با داربست به مکان نامعلومی منتقل کرده اند و از طرفی سخنرانی‌ام در یکی از شهرهای استان لغو شد.
وی در این باره گفت: سخنرانی ام در یکی از شهرهای استان نیز لغو شد و این در حالی است که امام جمعه آن شهر تماس گرفت و از من برای سخنرانی دعوت کرد و قرار برود در ورودی شهر به استقبالم بیایند ولی بعد تماس گرفت و گفت ان‌شاءالله در وقت و زمان دیگری شما را دعوت می‌کنیم.
استان فارس دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
دوم اسفند 98 همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در انتخابات نخستین میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری یک نفر انتخاب خواهد شد.
انتخابات خبرگان فارس برای جانشینی مرحوم آیت الله اسدالله ایمانی است.    
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =