عراق و مصر خواهان گسترش مناسبات دو جانبه شدند

بغداد – ایرنا – وزیران امور خارجه مصر و عراق در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان خواهان گسترش مناسبات دو جانبه و امضای توافقنامنه های همکاری بیشتر بین دو کشور شدند.

وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه ای پیرامون دیدار «محمد علی الحکیم» و «سامح الشکری» افزود که دو طرف بر اهمیت تسریع در امضای تعدادی از توافقنامه های مورد اهتمام دو کشور تفاهم کردند.

در این بیانیه آمده است که طرفین همچنین در مورد اهمیت فعال سازی همکاری های امنیتی و تبادل اطلاعات میان دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم نیز گفت و گو کردند.

الحکیم و الشکری همچنین بر لزوم تقویت روابط میان دو کشور از طریق افزایش دیدارها و هماهنگی مواضع و حمایت های متقابل برای ارتقای نقش های منطقه ای و بین المللی دو جانبه تاکید کردند.

 محمد علی الحکیم به عنوان مسوول تیم عراق در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کرده و تاکنون در این کنفرانس با همتایان خود از آلمان، کویت، عمان، اردن، ارمنستان و قبرس به علاوه مقاماتی از آمریکا، فرانسه و همچنین دبیرکل اتحادیه عرب دیدار و گفت و گو کرده است.

«فالح الفیاض» مشاور نخست وزیر در امور امنیت ملی و رییس تشکیلات الحشد الشعبی، وزیر امور خارجه عراق را در این سفر همراهی می کند.

این کنفرانس که از عصر جمعه ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ آغاز به کار کرد، امروز یکشنبه به کار خود پایان می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =