۱۷۰ کودک محروم در شیراز خدمات دندانپزشکی رایگان دریافت کردند

شیراز - ایرنا- ۱۷۰ کودک و نوجوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، به همت اعضای کانون جهادی کیش اندیش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از خدمات جهادی دندانپزشکی بهره‌مند شدند.

 رییس ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز یکشنبه اعلام کرد : اعضای کانون جهادی کیش اندیش این دانشگاه، با حضور در مناطق محروم شهر شیراز، موفق شدند  به  ۱۷۰ کودک و نوجوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، خدمات دندانپزشکی جهادی ارائه کنند.

 کوروش عزیزی  افزود: در این فعالیت جهادی یک روزه، این جهادگران موفق شدند تا خدمات دندانپزشکی را در قالب معاینه، ترمیم در سطوح یک، دو و سه، عصب کشی و کشیدن دندان به نیازمندان ارائه کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: کانون جهادی کیش اندیش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موفق شد تا در نخستین مرحله از این فعالیت جهادی، طی یک روز، ۱۰۸ نفر را مورد معاینه قرار داده و ۱۶ مورد دندان را نیز ترمیم کنند.

وی  افزود: در همین برنامه، دندانپزشکان جهادی کیش اندیش توانستند علاوه بر ۳۹ فقره کشیدن دندان، یک مورد درمان ریشه را نیز انجام دهند.

دکتر عزیزی از ارجاع تعدادی از مراجعه کنندگان به دندانپزشکان همکار این کانون خبر داد و گفت: مرحله دوم این حرکت  جهادی، به زودی و در سایر مناطق نیازمند به ارائه اینگونه خدمات برگزار می شود.

اخبار مرتبط