جشنواره زمستان بیدار استان اردبیل آغاز شد

اردبیل - ایرنا - جشنواره زمستان بیدار (۲) استان اردبیل در سال ۹۸ با اجرای مسابقات ساخت آدم برفی و نقاشی روی برف کودکان و نوجوانان در خلخال کار خود را آغاز کرد.

سرپرست اداره میرث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خلخال روز یکشنبه در آیین افتتاح این جشنواره گفت: جشنواره ساخت تندیس‌های برفی و نقاشی روی برف نوجوانان نخستین برنامه از سلسله برنامه‌های جشنواره زمستان بیدار استان اردبیل در سال ۹۸ است.

عادل خلیلی با بیان اینکه شرایط پاییز و ۲ ماه زمستان امسال طوری بود که امکان برگزاری جشنواره زمستان بیدار در استان اردبیل فراهم نشد، افزود: با توجه به تاکید اخیر استاندار اردبیل مبنی بر برگزاری برنامه‌های جشنواره زمستان بیدار پس از ۲ ماه وقفه در این کار و فراهم کردن زمینه ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خلخال برای اجرای حداقل ۱۰ برنامه و جشنواره در سطح منطقه‌ای ،استانی و ملی برنامه‌ریزی کرده و این جشنواره‌ها را برگزار خواهد کرد.

خلیلی از برگزاری دومین جشنواره زمستان بیدار استانی خلخال به همراه جشنواره بازی‌ها و ورزش‌های زمستانی در نیمه اول اسفند خبر داد.

او گفت: در حالی که بیشتر مناطق شمالی استان عاری از برف است، بارش برف مناسب در جنوب استان بویژه خلخال فرصت اجرای برنامه‌های زمستان بیدار را فراهم کرده است.

وی اجرای مسابقات ساخت تندیس‌های برفی و یخی ،مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی ،تیراندازی با تیر و کمان سنتی ،کوهنوردی ،کوهپیمایی ،اسکی ،سوارکاری ،پخت غذاهای محلی  و نقاشی روی برف را از جمله برنامه‌های جشنواره زمستان بیدار ذکر کرد.

در این جشنواره با رای هیات داوران آدم برفی مرد کلاه‌دار ساخت گروه زمستان شاد ، آدم برفی کژال ساخت گروه زمستان بیدار، آدم برفی سرخابی ساخت گروه زمستان سرد و خانه اسکیمویی ساخت گروه زمستان یخی به عنوان آدم برفی‌های برتر در بخش تندیس های برفی معرفی و همچنین محمدمهدی قلی‌پور و ابوالفضل باقری به عنوان برترین نقاش روی برف انتخاب شده و لوح سپاس و جایزه گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =