ابراز نگرانی ظریف و نخست‌وزیر اقلیم کردستان از بازسازی داعش

تهران- ایرنا- محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در دیداری در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بازسازی داعش و فعالیت مجدد آن در عراق و افغانستان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف»  وزیر امور خارجه روز یکشنبه در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ،  با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار طرفین علاوه بر روابط کشورمان با اقلیم، درباره مسائل عراق و سوریه همچنین امنیت و مبارزه با تروریسم گفت و گو و تبادل نظر کردند.

طرفین درباره بازسازی داعش و فعالیت مجدد آن در عراق و افغانستان ابراز نگرانی کردند.  

محمدجواد ظریف امروز همچنین با همتای اسلوونی درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور، تحولات مربوط به برجام و همچنین موضوعات مرتبط با امنیت منطقه تبادل‌نظر کرد.

دیدار با وزیر خارجه کویت هم دیگر برنامه امروز رییس دستگاه دیپلماسی بود. در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کویت علاوه بر موضوعات روابط دوجانبه، امنیت منطقه و روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و همچنین  تحولات یمن مورد گفت‌ؤگو و تبادل نظر قرار گرفت.
محمد جواد ظریف امروز همچنین با وزیر خارجه لهستان در خصوص موضوعات مختلف از جمله برجام ، تعهدات اروپا در قبال برجام و اقدامات ایران در این چارچوب و همچنین امنیت منطقه تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =