تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی بهزیستی تا ۶ ماه آینده

تهران - ایرنا - معاون امور مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی امور مجلس سازمان بهزیستی کشور از تامین جهیزیه ۱۱ هزار زوج پشت نوبتی تا ۶ ماه آینده از طریق  پویش حلقه وصل خبر داد و گفت: این پویش با همکاری این معاونت، موسسات غیردولتی فعال در حوزه ازدواج و خانواده و مجمع خیرین کشور برای تامین جهیزیه زوج‌ها شکل گرفت.

به گزارش روز یکشنبه سازمان بهزیستی کشور، ذوالفقار یزدان مهر افزود: سیاست بهزیستی این است که  جهیزیه همه مددجویان  پشت نوبت جهیزیه را تامین کند.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات دولت در زمینه تامین جهیزیه مددجویان مبلغ پنج میلیارد تومان است، اضافه کرد: با توجه به این  مبلغ  به هر زوج یک میلیون تومان اختصاص می یافت که اگر قرار بود به هر کدام از زوج های پشت نوبت این رقم را اختصاص دهیم  حدود پنج سال زمان لازم بود تا آنان جهیزیه خود را تامین کنند.

معاون امور مشارکت های مردمی، موسسات غیر دولتی و توانمندسازی امور مجلس سازمان بهزیستی کشور گفت: بنابراین با همکاری خیرین و موسسات غیر دولتی هر دو هفته یک بار برنامه جشن ازدواج و تامین جهیزیه برگزار می شود که دو هفته پیش نیز در استان کرمانشاه این مراسم برگزار شد که طی آن برای ۴۲۰ زوج پشت نوبت تامین جهیزیه، مبلغ پنج میلیون تومان برای خرید جهیزیه از سوی بهزیستی و دو میلیون تومان نیز از سوی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و موسسه خیریه حضرت رقیه اختصاص یافت.

یزدان مهر افزود: همچنین طی روزهای اخیر ۲۰۰ زوج تهرانی که پشت نوبت تامین جهیزیه بودند موفق به دریافت ۱۰۰ قلم از سوی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه  و ۱۰۰ قلم هم از سوی سازمان بهزیستی و اداره کل بهزیستی استان تهران شدند که از طریق مشارکت های مردمی جمع آوری شده بود.

وی خاطرنشان کرد: کمک خوبی هم از موسسات خیریه خارج از کشور جمع آوری شده است که به دلیل وجود تحریم ها هنوز وارد کشور نشده است درحالیکه با ورود این کمک ها، مشکلات ما تا حدودی رفع خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =