نصب بنر؛ ابتکاری نو در ساماندهی تبلیغات ملایر

همدان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات ملایر گفت: در این دوره از انتخابات با ابتکار فرماندار ویژه ملایر و برای نخستین بار، تبلیغات محیطی داوطلبان در سطح این شهرستان با نصب بنرهای تبلیغاتی ساماندهی و اجرا شد.

سعید کتابی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این راستا ۴۰ نقطه در سطح شهرستان برای نصب این بنرها در نظر گفته شد که ۳۰ نقطه در اماکن پرتردد شهر ملایر و ۱۰ نقطه در شهرهای سامن، زنگنه، جوکار، ازندریان و اسلامشهرآق‌گل است.

وی با بیان اینکه این نقاط با هماهنگی ستاد انتخابات ملایر و پیشنهاد بخشداران و شهرداری ملایر تعیین شد افزود: نصب این بنرهای تبلیغاتی همراه با عکس و رزومه‌ای از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازتاب خوبی در بین مردم داشته است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر بیان کرد: این در حالیست که در دوره‌های گذشته با نصب پوستر و اقلام تبلیغاتی روی دیوار، اماکن عمومی و منازل شخصی، چهره شهر را مخدوش و نارضایتی زیادی در بین شهروندان ایجاد می‌کرد.

کتابی افزود: در چند دوره برای تبلیغات محیطی داوطلبان از سازه و گونی برای نصب پوستر و تبلیغات داوطلبان استفاده شد که باز هم نارضایتی‌های زیادی را به دنبال داشت، تبلیغات عادلانه انجام نمی‌شد و اثرگذاری لازم را نیز نداشت.

وی با اشاره به تبصره ماده ۶۱ قانون انتخابات مبنی بر تعیین نقاطی برای نصب آثار تبلیغاتی داوطلبان توسط شهرداری‌ها و بخشداری‌ها ادامه داد: بر همین اساس امسال با تدبیر فرماندار ویژه ملایر و با همکاری شهرداری، بخشداری‌ها، هیات نظارت و عوامل اجرایی انتخابات و داوطلبان، تبلیغات روی بنر طراحی و در ۴۰ مکان نصب شد.

رییس ستاد انتخابات ملایر گفت: اطلاعات منتشر شده در این بنرها از داوطلبان اخذ شده و نحوه چینش تصاویر از طریق قرعه‌کشی و با حضور خود داوطلبان و نمایندگان آنها انجام شده است.

کتابی رعایت عدالت در تبلیغات داوطلبان، انجام تبلیغات در سطح بالا و کیفیت بالای تبلیغات را از نقاط مثبت این طرح برشمرد و بیان کرد: علاوه بر این داوطلبان می‌توانند در جلسه‌های پرسش و پاسخ، برپایی ستاد و سایر شیوه‌های تبلیغاتی طبق قانون نسبت به معرفی خود، توانمندی و برنامه‌های‌شان اقدام کنند.

وی خطاب به داوطلبان تاکید کرد: از تبلیغ علیه سایر داوطلبان، هتک حرمت و تخریب دیگر کاندیداها خودداری کنند، در غیر اینصورت با آنها برخورد می‌شود.

طراحی بنرهای تبلیغاتی در ۱۸ طرح

شهردار ملایر نیز گفت: به پیشنهاد فرماندار ویژه ملایر برای نخستین بار، به جای نصب پوسترهای تبلیغاتی داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، برجداره‌ها و مبلمان شهری، تصاویر آنها روی بنرهایی به ابعاد هشت متر طول و سه متر ارتفاع، چاپ و در مکان‌های پر تردد شهر نصب شد.

حسین بابایی افزود: در دوره‌های گذشته پوسترهای تبلیغاتی بر دیوارهای شخصی و عمومی، درختان، تیرهای برق، باکس‌های زباله، باجه‌های تلفن، صندوق‌‎های پست و سایر اماکن به صورت زشت و نامنظم چسبانده و در برخی موارد موجب تخریب اموال عمومی، نارضایتی شهروندان و ایجاد آلودگی بصری می‌شد.

وی ادامه داد: به همین منظور و برای جلوگیری از نصب پوسترهای تبلیغاتی مقرر شد داوطلبانی که تمایل به انجام این طرح دارند، تصاویرشان بر روی بنر چاپ و در ۴۰ نقطه شهرستان نصب شود.

شهردار ملایر بیان کرد: برای رعایت حقوق داوطلبانی که در این طرح شرکت کردند، شرایط برابری به منظور جلوگیری از اسراف در هزینه‌های انتخاباتی ایجاد و بنرها در ۱۸ طرح مختلف به صورت چرخشی طراحی و نصب شد.

بابایی یادآور شد: مکان‌های نصب بنرها نیز به صورت قرعه‌کشی و در حضور داوطلبان انتخابات و یا نمایندگان آنها تعیین شد.

وی از شهروندان درخواست کرد: مانند همیشه در نگهداری اموال عمومی به‌ویژه بنرهای تبلیغاتی کوشا باشند و در صورت مشاهده تخریب این بنرها با شماره سه رقمی ۱۳۷ شهرداری و یا پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و مراتب تخلف را گزارش دهند.

دوم اسفند یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =