انقلاب اسلامی پای زنان را به تجارت و کارخانه‌داری باز کرد

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد تا در ساختار جمهوری اسلامی پای زنان به تجارت و کارخانه‌داری باز شود.

هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در همایش مهرواره که به مناسبت روز زن در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هرگز در ساختار کشور زن تاجر و کارخانه‌دار نداشتیم، درحالی که امروز در بخش خصوصی حضور آنها بسیار پررنگ شده است.
وی سهم تحصیل زنان را در جامعه بالاتر از مردان عنوان کرد و گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی درصد تحصیل زنان از ۲۰ درصد در دوران طاغوت به بیش از ۶۰ درصد رسیده است که به عنوان یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود.
جمالی پور تصریح کرد: امروز زنان در حوزه فعالان محیط زیست، کشاورزی و اقتصاد، دوشادوش مردان در حال قانونگذاری و اجرای سیاست‌های نظام هستند و شواهد نشان داده که حتی در انجام کارها تعهدات بیشتری دارند.
استاندار قزوین با بیان اینکه در نگاه دولت، جنسیت اهمیت ندارد و تخصص، تعهد و توانمندی ملاک عمل است، اظهار داشت: وقتی ما از سرمایه انسانی صحبت می‌کنیم به نقش زن و مرد کاری نداریم، بلکه به دنبال تعهد و تخصص هستیم و معیارهای تصمیم‌گیری نیز باید همین موارد باشد.
جمالی پور با اشاره به روز زن، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن نقش مادری را در حوزه زنان پررنگ می‌داند و ما اعتقاد داریم مادرانی که از دامنشان پیامبران و ائمه معصوم به دنیا می‌آیند و هدایت‌گری جامعه را برعهده می‌گیرند، لایق ستایش هستند.
استاندار قزوین بر مشارکت مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: مجلس در راس امور است و اگر افراد توانمندی در آن حضور یابند، قطعا مشکلات جامعه از میان برداشته می‌شود.
استان قزوین در واگذاری سمت‌های اجرایی به مدیران زن جزو ۱۰ استان اول کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =