بخشی از میوه شب عید چهارمحال و بختیاری تامین و ذخیره‌سازی شد

شهرکرد-ایرنا-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بخش عمده‌ای از سمهیه یکهزار و ۲۰۰ تن میوه شب عید این استان تامین و ذخیره‌سازی شد.

الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در کارگروه تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری از تامین و ذخیره‌سازی ۴۰۰ تن سیب درختی که بخش از تولیدات داخل استان است، خبر داد و گفت: بیش از ۴۰۰ تن نیز میوه پرتقال شمال نیز خریداری و در انبارهای سردخانه های استان ذخیره سازه شده است.

به گفته وی،در هفته نخست اسفندماه ۴۰۰ تن مابقی سهمیه پرتقال جنوب نیز وارد استان خواهد شد و با تمهیدات اندیشیده شده، هیچ محدودیتی در توزیع میوه شب عید استان وجود ندارد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری بر نظارت و ساماندهی گروه‌های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی بازار و ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری سطح استان نظارت بیشتر در ایام تعطیلات نوروز امسال تاکید کرد.

وی افزود:در صورت وجود هرگونه تخلف،افزایش قیمت کالا و خدمات، کم‌فروشی و سهل‌انگاری با متخلفان برابر ضوابط قانونی برخورد لازم صورت می‌گیرد.

نصیری،با اشاره به تثبیت قیمت مواد لبنی و پروتئینی،گفت: فراوانی و توزیع مناسب نهاده خوراک دام و طیور با قیمت مصوب دولتی علت ثبات قیمت این مواد پرمصرف در استان است.

وی، ذخیره‌سازی انبوه نهاده‌های خوراک دامی از سوی دولت در نیمه دوم امسال را باعث اطمینان بخشی به مردم در حفظ تعادل قیمت گوشت قرمز و سفید در استان دانست و گفت: دولت با این عمل در تثبیت و تامین مواد پروتئینی و اقلام پرمصرف مردم اهمیت خاصی داشته است که این روند ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری، از جوجه‌ریزی ۲میلیون و ۳۵۰ هزارقطعه در مرغداری‌ های استان در یک ماهه گذشته خبر داد و گفت:بیش از  ۴۵۰ هزار قطعه مرغ آماده عرضه به بازار در مرغداری‌های استان موجود است. 

 رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز از ذخیره‌سازی بیش از ۱۶۰ تن گوشت قرمز  و ۱۲۰ تن مرغ منجمد با قیمت مصوب در انبارهای استان برای  مصارف شب عید استان خبر داد.
ذبیح‌الله غریب،با بیان اینکه کالاهای اساسی به اندازه کافی در استان ذخیره شده است، افزود:چنانچه افرادی در نحوه توزیع و عرضه این کالاها خللی ایجاد کنند، متولیان امر موظفند در کمترین زمان آن‌ها را شناسایی و برای برخورد به مراجع قضایی معرفی کنند.

وی گفت: محصول شکر و برنج خارجی با قیمت مصوب دولتی به عنوان یکی از کالاهای اساسی به اندازه نیاز و حتی بیشتر از نیاز  استان، در انبارها ذخیره شده و در توزیع این محصولات پرمصرف در بازار هیچ محدودیتی وجود ندارد.

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری همچنین در خصوص تصمیم‌گیری برای تغییر قیمت تخم‌مرغ و مرغ در استان اظهار داشت:با توجه به فراوانی محصولات یادشده، در استان دلیلی بر افزایش قیمت وجود ندارد. 

به گفته وی، امسال افزون بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن انواع نهاده‌های کشاورزی بین مرغداران و دامداران استان توزیع شده است که از این میزان ۶ هزار و ۵۰۰ تن ذرت، یکهزار و ۵۰۰ تن جو و ۲ هزار و ۵۰۰ تن سویا بوده است.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۱۶۶ اتحادیه، ۹ اتاق اصناف و بیش از ۳۳هزار واحد صنفی در چهارمحال و بختیاری فعال است.

 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =