۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83676280
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۱ مدرسه آسارا کرج بلااستفاده مانده است

کرج - ایرنا - رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرزگفت : از مجموع ۶۳ مدرسه بخش آسارا کرج ۵۱ مدرسه آنها بلااستفاده مانده است.

دکتر محمد رضا اسپرورین روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این  مدارس از ظرفیت لازم برای تبدیل به فضای گردشگری و اماکن اقامتی برخوردار هستند.

ارزش ریالی مدارس بلااستفاده بخش آسارا  بیش از  ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای سازماندهی این مدارس لازم است یک کارگروه ویژه استانی تشکیل شود تا با نگاه کارشناسانه تصمیم گیری درست اتخاذ گردد.
اسپرورین در عین حال تاکید کرد که مناطق دیگری در استان البرز البرز از جمله کلانشهر کرج با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند. در البرز شهرک های مسکونی زیادی وجود دارد که فضای آموزشی ندارند.
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز یادآورشد: خیرین نیک اندیش  ۳۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه در این استان اهدا کرده اند اما به دلیل نبود زمین این پول در حساب مجمع خیرین مدرسه ساز البرز بلوکه شده است.
دکتراسپرورین افزود: سازماندهی مدارس بلااستفاده جاده چالوس - کرج و همچنین تامین زمین برای ساخت مدرسه ازمسائل بسیار حائزاهمیت درحوزه آموزش و پرورش است که رفع آن نیاز به مشارکت و همراهی سایر دستگاه های اجرایی دارد.
وی تاکید کرد: آموزش و پرورش برای حل مشکلات خود در بخش فضای آموزشی نیاز به همدلی مدیران دستگاه های اجرایی به خصوص راه و شهرسازی و شهرداری های استان دارد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =